Mistrovské utkání dorostů – 5. 11. 2016 – sobota

FC Ostrava-Jih – TJ Depos Horní Suchá  – st.dr. 5:3 (5:0), ml.dr. 3:1 (1:0)

Šest bodů k narozeninám oboum trenérům – Vlastimila Mecnera a Radima Urbančíka.

Starší dorost:

Naši hráči předváděli v prvním poločase dobrý kombinační fotbal. Využívali křídelních prostorů k rychlým útokům, po kterých vstřelili první dvě úvodní branky. Hráče brzké vedení neuspokojilo a nadále hráli dobře. Snaživý soupeř si nevěděl v obrané fázi rady jak zastavit útoky domácích. Kteří svou střeleckou poločasovou potenci ukončili dalšími třemi brankami.

Všichni přítomní, včetně trenérů očekávali pokračování kvalitního výkonu i ve druhém poločase. Opak však byl pravdou. Vytratila se kombinační hra a množili se nesmyslné sobecké průniky většiny hráčů hrajících v záloze a útoku. Bojovný soupeř toho využil ke vstřelení tři branek a postaral se o dramatickou zápletku v utkání. Která nakonec skončila naším vítězstvím 5:3.

Sestava: Staš – Kubačák, Mischinger, Kotuláš, Pytlík – Suchan, Gebauer, Georgiovský, Šlachtovský – Dimitrov, Chatrný. Do hry dále zasáhli: Ondrášik, Polák D., Balogh.

Br.: Šlachtovský 2, Dimitrov 2, Pytlík J. (pk).

Mladší dorost:

Po dvou úvodních porážkách soutěže byly obavy, jak bude mladší dorost pokračovat. Kádr hráčů se stabilizoval a zlepšenými výkony se nakonec vyšplhal na 4 místo v tabulce.

I v posledním podzimním utkání pokračoval dobře a nakonec zvítězil nad dobře hrajícími dorostenci Horní Suché 3:1.

Sestava: Hon – Křižák, Kotuláš, Pinkava, Stojan – Kadlčík, Wilam, Georgiovský, Polák D. – Balogh, Ondrášik. Do hry dále zasáhli: Drobek, Smetana, Slezák, Kornáš a Polák J.

Br.: Ondrášik 2, Smetana.

Doufejme, že zimní přestávka neukolébá hráče s dosaženého výsledku a do přípravy na jarní sezónu nastoupí v co nejhojnějším počtu.