Hodnocení utkání: FC Ostrava jih – Klimkovice 1:0 (0:0)

Sestava: Chalupecký-Strempek, Pavlát (69. min. Pytlík), Janošec, Malošík – Smetana (15. min. Wilan), Gaži, Matiášek, Šlachtovský  (67. min. Zaremba) – Petrovský (85. min. Leščák), Schüler

Branka: 79. min. Gaži

ŽK: Malošík, Janošec, Pavlát, Wilam, Gaži

Po velmi nepovedeném utkání v Hrabové nás tentokrát čekal soupeř z Krásného Pole.

Do prvního poločasu jsme vstoupili opět, vzhledem k velké personální krizi (zranění a disciplinární tresty), se značně obměněnou sestavou. Utkání se hrálo na těžkém terénu, který značně komplikoval oběma mužstvům snahu o kombinační hru. Hosté byli v této části utkání úspěšnější, ale naši hráči v obranné fázi byli velmi disciplinovaní a důrazní, a tak se soupeř nedostával do nějakých velkých šancí. Nutno dodat, že ani soupeř nás do zásadních gólovek nepustil.

Ve druhé polovině zápasu byl obraz hry podobný. Těžký terén, minimum kombinace, srdnatý boj obou družstev ve středu hřiště a málo brankových příležitostí. Nakonec se přece jen štěstí přiklonilo na naši stranu, když po jedné z mála pěkných kombinací, uvolnil střídající Zaremba do gólovky Gažiho, který se objevil zcela sám před soupeřovým brankářem a nezaváhal. Utkání se dohrávalo v trošku nervózní atmosféře, čemuž přispěli především terén a hráči obou družstev, kteří se v této části utkání soustředili spíše na bojovnost, než na předvádění fotbalových akcí.

Naši hráči zaslouží pochvalu za bojovný a disciplinovaný výkon, který nakonec stačil na vítězství v tomto vyrovnaném, ale nervózním utkání.

K dalšímu utkání se vyrazíme do Hatě, kde hrajeme v neděli 29. 9. 2019, od 15:30 hodin.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík

Aktualizováno: 25.9.2019 — 18:13