Hodnocení mistrovského utkání mladšího dorostu – 26. 9. 2015 – sobota

FC Ostrava-Jih – FK Kopřivnice 3:2 (2:0)

Hon – Kotuláš, Mischinger, Georgiovský, Stojan – Toth, Gebauer, Dimitrov, Kornáš – Ondrašík, Režňak

Střídali: 46´ Chatrný za Kotuláše, Čečotka za Ondrašíka, Sýkora N. za Dimitrova, Šlachtovský za Režňaka, Franczyk za Totha, Suchan za Kornáše

Branky: Ondrašík, Dimitrov, Sýkora N.

ŽK: Stojan, Gebauer

HODNOCENÍ:

Zápas velice dobře rozehraný, už v 1 minutě dal Ondrašik náš vedoucí gól, hrálo se na jednu branku. Když po parádní ráně zvýšil Dimitrov na 2 : 0, vypadalo to, že soupeř si odveze pěknou nakládačku, vzhledem k tomu, že hrál jenom o 9 hráčích. Ale opak byl pravdou, hosté se zatáhli před své pokutové území a v takto semknutém bloku nám nedovolil se dostat do nějaké brankové příležitosti. Naši hráči kombinovali od stoperů přes křídla, středem, ale k ničemu to nevedlo. Do druhé půle jsme vyměnili hned 6 hráčů, protože jsme měli dost kvalitní sílu na lavičce a chtěli jsme zdolat odpor soupeře. Kluci měli neustálým pohybem před šestnáctkou rozhýbat kompaktní blok hostů a umožnit tak někomu se probít do vápna a skórovat. Místo toho naší útočníci jen postávali na hranici čtverce, zřejmě v bláhové představě, že soupeř si ty branky dá sám. Soupeř dvě dal, ale do naší sítě, po hrubkách v obraně a ve vzájemné komunikaci. Muselo dojít k přeskupení řad a ke změně stylu hry, kdy jsme poslali tři útočníky do vápna a měli dostávat centrované míče z obou stran a pokusit se vstřelit gól. Naštěstí se to podařilo, kdy jeden centr zprava brankář hostí vyrazil za sebe a Sýkora vstřelil vítězný gól. Z tohoto zápasu je jednoznačné poučení, že i když je soupeř oslaben, nesmím jej ani v nejmenším podcenit a být i v takovém zápase soustředěný jenom na svůj výkon.