Mistrovské utkání mužů – 12. 8. 2015 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Dolní Lhota 0:2 (0:0)

Sestava: Váňo – Leščák, Pavlát, Konečný, Zima – Gřunděl, Gelnar, Mecner, Čajka – Toth, Schüler

Střídání: 58´ Strempek za Gelnara, 75´ Šembera za Pavláta, 86´Belina za Totha

Domácí zklamaní.

V prvním domácím utkání jsme museli spolknout hořkou pilulku v podobě porážky. V sestavě domácích došlo k jedné změně, když místo indisponovaného Korbačky nastoupil Leščák. Utkání začalo mírnou převahou hostu. Postupně se hra vyrovnala, ale oba týmy hráli nepřesně a většina akci končila před pokutovým územím. Za zmínku stojí dvě příležitostí našeho týmu. V první šel sám Richard Schüler na brankáře, ale místo zakončeni, zvolil kličku, která se mu nevydařila. V druhé, po zahrané standartní situaci se k míči dostal Pavlát Ondřej, ale v pádu usměrnil hlavou těsně nad břevno.

Na začátku druhého poločasu přišla první gólová sprcha od soupeře. Který využil zbytečné ztráty míče u půlicí čáry a založil rychlý protiútok do naší rozhozené obrany. Náš tým se snažil srovnat skóre, ale nebyli jsme schopni překonat bránicí vál soupeřové obrany. Dále chyběla odvaha ke střelbě ze středních vzdáleností. Soupeř byl trpělivý a hrozil ojediněle z protiútoku. Ten využili při našem špatném postavení při snaze vystavit soupeře do ofsajdu. A bylo rázem 2:0. V závěrečném tlaku jsme si bohužel nevytvořili žádnou šanci. Takže zasloužená porážka na domácí půdě. Věříme, že se hráči oklepou z porážky a v příštím utkání na půdě nováčka soutěže ve Svinově zaboduji.

Hraje v sobotu 29. 8. 2015 v 17:00 a tímto vás zveme na utkání.

L.P.

Chyby se trestají!

Bohužel náš tým nenavázal na výhru ve Staříči a po 100% gólových šancích v první půli Schülera a Pavláta se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Domácí určitě do druhé půle potěšit diváky a vyhrát, ale hned v úvodu druhé půle přišla hrubka Zímy a Orlík už neměl problém svou šanci proměnit. V tu chvíli jako by naši chlapi zapomněli co je fotbal a v 70min Slíž z brejku dal mat Jižanům! “ fotbal je o chybách a my jich dneska udělali dost, nejen v obraně ale i v útoku“ dodal kapitán Čajka.

Náprava může přijít v sobotu, kdy se po dlouhé době sehraje městské derby ve Svinově.