Mistrovské utkání mužů – 11.4 . 2015 – sobota 15:30

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hať  1:2 (0:1)

Stach – Miškařík, Konečný, Pavlát, Vedlich (46´ Golc) – Čajka (46´ Ochvát), Gelnar (70´Handzlík), Libosvarský, Ščigel (76´ Toth) – Petrovský, Schüler (46´ Žila)

Branky:

60´ Ochvát

ŽK:

Miškařík, Pavlát

Domácí nastoupili s odhodláním poprvé vyhrát v jarní sezóně. Čemuž nahrávala účast všech hráčů. Bohužel ani to nepomohlo k lepšímu výsledku.

Utkání začali aktivněji hosté a již v úvodu nebezpečně ohrozili domácí branku. Potom se hra vyrovnala a hrálo se po většinou mezi obě šestnáctkami. Domácí praktický neohrozili branku soupeře.

Do druhého poločasu provedl trenér domácí hned tři změny. Projevilo se to na zvýšené aktivitě domácí hry. Prvních 20´ přitlačili soupeře na jejích polovinu, ale jen s jednou střelenou brankou. V 60´ Ochvát z přímého trestného kopu se nemýlil (předtím však zahodil tutovou šanci). Soupeř z jednoho mála protiútoku skóroval nádhernou střelou do horního růžky branky. Domácí v závěru hráli již vabank, ale bezvýsledně.

Zvláštní kapitolou byl hlavní rozhodčí pan Hrňa – který odpustil dvě ruce v pokutovém území hostujícím hráčům a v závěru neuznal regulérní branku domácím.

Doufejme, že se domácí tým zvedne hlavně morálně a psychický a podá lepší výkon již v následující utkání venku – Ludgeřovicích.

Tajemník L. Pavlát

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hať 1:2 (0:1)

11.04.2015 15:30

19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

1. M. Ochvat – 33. D. Plaček , 75. D. Majer

FC Ostrava-Jih: J. StachM. Miškařík , O. Pavlát , M. Konečný , M. Vedlich (46. D. Gloc) – D. Ščigel , T. Libosvárský , J. Gelnar (78. D. Handzlík) , M. Čajka (46. J. Žila) – R. Schüler (46. M. Ochvat) , J. Petrovský

TJ Sokol Hať: L. MichálekV. Adamčík , L. Cigan , V. Štěpán , T. PlačekD. Majer , R. Chmelař , L. Vojáček , J. MachalaF. Olecký , D. Plaček

Hráči zápasu: M. KonečnýD. Plaček .

Místo: Ostrava.

Ostrava-Jih – Hať

Neurovnané utkání se hrálo na hřišti v Ostravě. Domácí šli do zápasu s touhou poprvé na jaře vyhrát. Ovšem nečekal je lehký soupeř. Hned na začátku se to začalo projevovat. Snad do 5. minuty hostující Olecký dvakrát postupoval sám na Stacha v domácí brance, ale v obou případech selhal. Poté se hrálo mezi oběma šestnáctkami bez větších náznaků šancí. Paradoxně, když domácí začali přebírat iniciativu jeden z jejich obránců otálel z odkopem, až se míč dostal k D. Plačkovi, který jej uklidil do domácí branky – 0:1. Do konce poločasu se již nic zajímavého na hřišti nestalo.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Boj ve středu hřiště dlouho nic zajímavého nepředváděl. Jedinou dobrou šanci si vypracoval po úniku domácí Žíla, ale trefil pouze dobře vyběhnutého brankáře. Až v 63. minutě se z trestného kopu trefil domácí Ochvat – 1:1. Domácí vycítili šanci na obrat ve vývoji skóre, ovšem zanedlouho je schladil střelou do šibenice hostující Majer – 1:2. Domácí ve snaze alespoň vyrovnat nechávali otevřené zadní vrátka, do kterých se podíval D. Plaček, ale mířil vedle branky. Domácí si žádnou velkou nevypracovali, a když hosté neproměnili další brejk, zůstal konečný stav skóre 1:2.

„Jarní odvety jsou pro nás zatím zklamáním. Budu se opět opakovat. Pokud k zápasu nezměníme přístup tak se lepší výsledky nedostaví,“ neskrýval zklamání domácí obránce Ondřej Pavlát.

„Mohli jsme utkání rozhodnout již v prvním poločase. Nakonec z toho byl boj až do konce zápasu. Tři body ze hřiště soupeře nás těší,“ za hosty zhodnotil asistent trenéra Pavel Šula.

Autor: Rostislav Švec