FC Ostrava-Jih – FK Spartak Jablunkov 2:4 (2:1)

sestava: Sýkora M. – Polák, Janša, Kotuláš, Pinkava – Jurajda, Wilam, Rehák, Georgiovský – Ondrašík, Sýkora N.

branky: Sýkora N., Kornáš

náhradníci: Slezák, Kondáš, Kornáš, Stojan, Šejda Bega

hodnocení trenéra Hančina ml.:

V dalším utkání na nás čekal soupeř z Jablunkova, který měl na svém kontě stejný počet bodů, jako my.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře, hned z první akce, kdy se dobře uvolnil a ještě lépe nacentroval Ondrašík na úplně volného Sýkoru N., který neměl sebemenší problém zasunout míč hlavou z hranice malého vápna do odkryté brány 1:0. Celý první poločas jsme byli lepším týmem, i když soupeř měl dvě slibné příležitosti, které neproměnil. Ale naši nezůstali pozadu, když jsme zahodili minimálně tři šance, tu největší zahodil agilní Ondrašík, který tváří v tvář gólmanovi nastřelil pouze jeho nohy. Hosté po našem nedůrazu v pokutovém území stejně vyrovnali na 1:1. Přesto jsme se dokázali ještě do přestávky dostat do vedení, střídající Kornáš  utekl hostující obraně a chladnokrevně podél brankáře vrátil náš tým do jednobrankového vedení 2.1. Tentokrát jsem si myslel, že utkání dovedeme do vítězného konce, jenže opak byl pravdou.

Ve druhé půli jsme přestali být aktivní, lehce jsme ztráceli míče a soupeř toho využil. Po naší nepřesné rozehrávce a nedůsledném bránění hosté vyrovnali 2:2. Poté převzal otěže utkání do svých rukou hlavní rozhodčí, ale na to se nechceme vymlouvat, utkání jsme měli rozhodnout daleko dříve. Hosté zahrávali rohový kop, náš brankář míč vyboxoval na hranici šestnáctky, poté byl protihráčem dohrán a faulován. Všichni, až na pana rozhodčího přestali hrát, hostující hráč jen tak kopl do míče, který se pomalu dokutálel až do naší sítě, nepískalo se, 2:3. Místo aby to naše chlapce nakoplo a zvrátili výsledek na svou stranu, protože v tomhle utkání na to rozhodně měli, tak se opět začali věnovat všemu jinému než samotné hře, více je zajímal rozhodčí a protihráči, kteří za to ovšem nemohli. Musím říct, že rozhodčí pustil hodně tvrdou hru a svými nepřesnostmi se na hřišti odehrávaly vskutku nevybíravé zákroky. V některých momentech jsme na lavičce opravdu trnuli a to i hostující trenér.  Jeden evidentní faul na našeho kapitána, který kontroloval míč a byl zezadu hodně nepříjemně přistrčen do našeho gólmana, byl opět přehlédnut.

Druhým dárkem v podání vstřelené branky hosté opět nepohrdli a míč poslali do naší opuštěné brány 2:4. Poté co se naši dva hráči posbírali a vystřídal jsem zraněného gólmana a zápas jen dohrál, už jsme se na nic nezmohli, byla to krutá, ale doufám, že pro kluky i poučná lekce.

Příští týden zajíždíme na půdu suverénního Nového Jičína, který z dosavadních devíti kol ztratil pouhé dva body, za úvodní remízu 0:0 doma s Fryčovicemi. I přesto svým klukům věřím, že pokud podáme zodpovědný a koncentrovaný výkon, můžeme překvapit a dovézt nějaký bodík.

Aktualizováno: 16.10.2014 — 15:35