Hodnocení utkání FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hať 3:2 (1:1)

Sestava:

Chalupecký-Kroupa, Prokeš,Leščák, Stojan-Matiášek, Mika-Válek, Janošec, Šimko J.-GažiF., Kadlčík. Střídání: 64. min. Gregor (Šimko J.), 61. Gaži M. (Gaži F.), 75. Petrovský (Janošec), 77. Šimko M. (Stojan)

Branky: 15. min. Kadlčík, 57. min. Matiášek, 87. min. Gaži M.

ŽK: 78. min. Prokeš, 81. min. Kroupa, 87. Gaži M.

Začátek zápasu jsme pojali bojovně se snahou o rychlou branku, dokázali jsme si připravit pěkné příležitosti, kdy se zejména brankář soupeře radoval ze svých zákroků. Překvapivě se z první akce na naší polovině prosadili hosté, kteří po pěkné kombinaci dokázali překvapit naši obranu a dostali se tak do vedení. Naštěstí se naši hráči dokázali z tohoto překvapivého zásahu rychle otřepat a hned po dvou minutách po přihrávce Matiáška se prosadil střelou k tyči Richard Kadlčík a vyrovnal stav utkání na 1:1. Ve zbytku první půle jsme se snažili strhnout vedení na svoji stranu, ale zejména brankář hostů byl proti.

Zkraje druhé poloviny zápasu zahrozili opět z ojedinělé akce hosté, ale tentokrát nás podržel gólman při nebezpečné střele hostů. V 57. minutě si na dlouhý pas Kroupy naběhl Filip Matiášek a krásnou křižnou střelou dokázal překonat brankáře hostů a obrátil vedení v náš prospěch. V dalším průběhu utkání jsme se snažili rozhodnout zápas v náš prospěch, avšak nebyli jsme úspěšní. Naopak hosté, po našem zbytečném faulu poblíž pokutového území, se prosadili z přímého kopu a následné dorážky a vyrovnali stav na 2:2. V závěru se naši hráči vzchopili a vytvořili závěrečný tlak na soupeře a po důrazu při centru před branku soupeře, se tři minuty před koncem prosadil Matěj Gaži a utkání rozhodl v náš prospěch.

Hráčům je třeba poděkovat na bojovný výkon, kterým navázali na hru z minulého kola, z Chuchelné a dokázali soupeře z Hati porazit.

V dalším kole hrajeme v Krásném Poli, v sobotu 20. 4. 2019 od 16:00 hodin.

Hodnocení provedl: Miroslav Černík