5 - 2
Celkový čas

Albrechtice — Ostrava-Jih

Baník Albrechtice — FC Ostrava-Jih 4:3 (1:1)

V sobotu 13.4. nás čekalo další venkovní utkání s týmem FK Baník Albrechtice. Již cestou autobusem bylo vidět, že se kluci těší a tomu odpovídala i nálada. Věděli jsme, že zápas nebude nic jednoduchého, jelikož oba týmy jsou v aktuální tabulce sousedé a že to bude boj do posledních minut.
Již od začátku prvního poločasu, šlo vidět na týmu Albrechtic, že mají kluky dobře technicky vybavené a hra na míči jim nebude dělat problémy. Ve 3 minutě utkání se prosadil po povedené kombinaci domácí hráč, což ale naše kluky nezlomilo a svou bojovností se nám zásluhou Maxe Liptáka v 5 minutě podařilo vyrovnat stav utkání. Další šance během poločasu přicházely, jak na jedné, tak na druhé straně většinou, ale končily povedeným zákrokem brankářů, nebo střelou vedle brány. Šanci navýšit skóre se nám nabídlo po faulu na našeho hráče v pokutovém území. Penaltu, ale bohužel Patrik Dluhoš neproměnil a jsme moc rádi, že ho to do zbytku zápasů nepoznamenalo. Poločas tedy skončil za stavu 1:1
Do druhého poločasu jsem nastoupili, ještě s větší agresivitou a bojovností, ale stále nás trápí velké procento špatných přihrávek a zpracování míče. A tyto chyby znamenaly navýšení skoré na 2:1 pro domácí hned v druhé minutě druhého poločasu. Kluci, ale přidali v aktivitě a odměnou nám byl vyrovnávací gól na 2:2 zásluhou Viktora Lyčky v 6 minutě druhého poločasu. Následovala přehlídka spálených šancí na obou stranách hřiště. V zakončení jsme měli troufám si říct i trošku smůly. A tak přišla krásná střela ze střední vzdálenosti, která byla bohužel pro našeho brankáře nechytatelná a skóre se změnilo v náš neprospěch na 3:2 pro domácí. Bohužel po chybě při rozehrávce přes naše pokutové území se míče zhostil soupeř a nekompromisně zakončil a navýšil skóre již na 4:2 pro domácí tým. I přesto, že jsme již prohrávali o dvě branky, tak kluci v skoro letním počasí neubrali na aktivitě a po individuálním úniku Šimona Nováka po pravé straně hřiště zakončené krásnou kličkou, a ještě krásnější střelou na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře a upravil ve 42 minutě na 4:3.
I přes neskutečný tlak v posledních minutách a několika zakončeních se nám již nepodařilo skórovat a výsledek 4:3 pro Albrechtice byl i zároveň konečný. Celý tým, bych pochválil za nasazení a bojovnost v horkém letním počasí. Zapracovat musíme na dvou základních dovednostech, a to na přesnosti přihrávek a zpracování míče po přihrávce.

4 - 3
Celkový čas

Baník Albrechtice – FCOJ 1:3 (1:1)

Sestava: Křižák David – Rataj, Matiášek, Křižák Denis, Rácz, Šíkl, Šporn, Soukup, Zbořil, Masnica, Dočár, Szewczyk, Kožušník, Děcký, Tylšar, Dvorník, Trnavský

První jarní výjezd a hned výhra!!! Konečně jsme prolomili dosavadní neúspěchy a do tabulky si tak připsali zasloužené 3 body. Ale popořádku … už ráno, u BUSU, nás čekalo nemilé překvapení a to když se nedostavili dva nominovaní hráči ze základu, což vypadalo poněkud zajímavě, zvlášť kdy už jsme měli nahlášené 4 absence. Naštěstí „Šporňák“ si jen o trochu déle, a podle všeho vcelku spokojeně, pospinkal, a odjezd našeho BUSU, za pomocí jednoho z pohotových rodičů (tímto děkujeme), stihl …
Do zápasu jsme vstupovali v rozestavení 5-4-1, který se nám osvědčil. Také jsme věděli, že našeho stopera „Mida“ trápí bolavá noha z minulého mistráku, ale naštěstí zápas v Albrechticích odehrál celý a ukázal tak nebývalou obětavost pro tým. Pochvalu však zaslouží celá obranná pětka a to za poctivý výkon, když domácím toho v zápase moc nedovolila. Hra se ponejvíce odehrávala ve středu hřiště, kde jsme podle mě, předváděli lepší kombinační fotbal. Běžela 13´min, když po levém křídle utekl Jan Szewczyk, ve vápně našel volného Filipa Zbořila, který si míč přehodil na levou nohu a přesnou střelou k tyči otevřel skóre, 0:1. Kluci se gólem uklidnili a nadále předváděli dobrý fotbal. Jak už to ale bývá, radost nám nevydržela moc dlouho … ve 23´min, po nesmyslné ztrátě na naší útočné polovině, kdy jsme si ve dvou chtěli vykombinovat čtyři hráče, domácí využili rychlého nákopu za naší obranu a k naší smůle útočník povedenou střelou z dálky překonal vyběhnutého Davida Křižáka, 1:1. Hra do konce první půle byla pak vyrovnaná, bez šancí na obou stranách. Druhá půle pak byla jenom o tom, který tým přetlačí toho druhého. Byli jsme to fotbalově my. Nejprve Jan Szewczyk opět po křídle utekl obránci a přízemní střelou okolo brankáře zavěsil, 1:2. Domácí po této brance úplně vypadli z tempa a už se téměř na nic nebezpečného nezmohli. Naopak my jsme mohli skóre navýšit z nařízeného přímého kopu, leč domácí gólman se vyznamenal. Třetí a velmi uklidňující gól nakonec přišel z hlavičky Jana Szewczyka (zápas mu dnes neskutečně vyšel), když dorazil brankářem vyražený míč do prázdné brány. Třináctka v datumu nám tak přinesla štěstí. Hráčům i fanouškům patří velké díky. Zároveň se cením toho, že i když šlo v zápase o hodně, tak proběhl ve „zdravé“ atmosféře v duchu FAIR PLAY a že o osudu utkání rozhodlo čistě sportovní hledisko.
Branky: Szewczyk 2, Zbořil
Hodnotil: tr. Fatka