Tým starších žáků (ročníky 2008 a 2009)

Vítězství Ostravské Zimní Ligy 2022

Zápasy kraj sk. A

DatumDomácíČas/VýsledekHostéČlánek

Zápasy Měs 6+1

DatumDomácíČas/VýsledekHostéČlánek

Představení týmu
Naši starší žáci jsou dle počtu hráčů největší týmem klubu. Tým je aktuálně tvořen zejména hráči ročníku 2008, kteří se ve valné většině spolu znají, sehrávají se, zažívají radosti z úspěchu a podporují ve chvílích kdy se nedaří už od doby prvních fotbalových krůčků z mladší přípravky. Tyto doplňuje necelá desítka hráčů ročníku 2009.
Tento tým se v letošním ročníku účastní hned dvou fotbalových soutěží FAČR. (Krajská Soutěž Skupina A a Městská Soutěž hraná jako 6+1 na zmenšeném hřišti).
Tým mají pod palcem dva trenéři. Oba jsou současně i rodiči hráče v našem týmu. Jak už to bývá, jeden z trenérů je větší kliďas a pouze velká nespravedlivost ho dokáže vytočit k emocím a druhý (hlasitější) kluky na hřišti dokáže pořádně namotivovat i zpražit pokud vidí že někde polevili. Naštěstí tato dvojka je po několik společných letech tak sehraná, že udržují partu jak v kabině tak při přátelských debatách a hodnocení zápasů s rodiči.
Kromě fotbalu má tým i příležitostné další aktivity ke stmelení kolektivu např. turistický výšlap, mikulášská a závěrečná párty, fotbálek s rodiči, tradiční soustředění v Háji apod.
Nejčerstvějším velkým úspěchem je Výhra v Ostravské zimní lize 2021/22(resp. 1. i 2. místo). Z dřívějších časů bych vypíchnul vítěz ligy v kategorii starších přípravek, skvěle odehraný turnaj Landek Cup a měli výborně rozehrané soutěže v dobách COVIDU, ty se bohužel ukončily předčasně.
Postupně vás zde seznámíme i s jednotlivými hráči, jejich koníčky, fotbalovými idoly a cíly. Možná prozradí i nějakou svou silnou stránku a slabinu takticky zatají. Kdoví... nechte se překvapit