Zhodnocení žákovských utkání s Frenštátem

Starší žáci

FC Ostrava Jih – SK Beskyd Frenštát p. R. 3:2 (1:2)

Takový start do utkání jsme asi nechtěli. Už asi po 10 vteřinách nás soupeř překvapil dlouhým nákopem do našeho vápna a bohužel po našem faulu se kopala penalta, kterou soupeř s přehledem proměnil. Hra byla hodně ustrašená a nedařilo se nám držet míč. Hodně situací jsme řešili dlouhými nákopy a s tím soupeř neměl problém. V páté minutě skvělé převzal míč Martin Šporn a krásnou přihrávkou vyzval Viktora Lyčku, který dokázal prostřelit brankáře a srovnal na 1:1. Hra byla velmi vyrovnaná, ale pro oko diváka nic moc pěkná. Bohužel, tak jak jsme začali první poločas, tak jsme ho u skončili. Soupeř nás zaskočil nákopem za obranu, útočník soupeře dokázal udělat kličku brankáři a do prázdné brány zvýšil na 1:2

V přestávce jsme museli zvýšit hlas a vysvětlit si některé situace. Hlavně komunikace mezi hráči nám hodně škodila u obou dvou branek v prvním poločase.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme k ničemu nepustili. Asi v polovině druhého poločasu jsme měli možnost zahrávat pokutový kop, ale bohužel branku se nám dát nepodařilo. Kluci zbraně nesložili a šli minimálně za vyrovnáním. To se nám povedlo 15 minut před koncem. Po rohovém kopu se k míči dostal Denis Křižák a krásnou střelou k tyči vyrovnal na 2:2. Soupeř hodně znervózněl a začal hrát velmi surově. Toho se nám podařilo využít na konci zápasu, kdy po pěkné akci Viktora Lyčky, se k míči dostal Marek Melega a poslal míč za záda brankáře.

Konec utkání 3:2

Klukům musím moc poděkovat za to, že nesložili zbraně a došli si pro důležité vítězství. Musím ještě pochválit kluky z mladších žáků za aktivitu a nebojácnost v zápase.

Branky FCOJ : Lyčka, Křižák, Melega

Hodnotil : O. Žůrek

Mladší žáci

7.9. 2024 – FC Ostrava Jih – SK Beskyd Frenštát p. R. 1:1 (1:1)

Další domácí utkání jsme odehráli proti týmu Frenštátu.

Od první minuty bylo utkání hodně vyrovnané. Utkání bylo velmi soubojové a hrálo se převážně ve středu hřiště. V desáté minutě nás soupeř potrestal za chybu v obraně a se štěstím překonal našeho brankáře. Z vedení 1:0 se neradoval dlouho. Ihned po rozehrání jsme dokázali soupeře dostat pod velký tlak, k míči se dostal Jakub Přikryl a vyrovnal na 1:1. Od té doby jsme byli lepším týmem.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně a to se nám dařilo. Soupeř nám zatápěl pouze dlouhými odkopy za naší obranu, ale s tím si dokázal poradit skvělé hrající obránce Matyas Štork. V druhém poločase i přes naše pěkné akce branka nepadla a utkání skončilo 1:1

Po třech vítězných utkáních se nám nepodařilo znovu zvítězit, ale to vůbec nevadí. Je třeba se připravovat na další utkání, které nás čeká v sobotu v Kopřivnici

Branka FCOJ: Přikryl

Hodnotil: O. Žůrek