Staříč — Ostrava-Jih

FK Staříč – FC Ostrava Jih 0:7 (0:3)

Report:

Další zápas jsme odehráli na hřišti Staříče.

Začátek zápasu nebyl vůbec dobrý. Spousta nepřesnosti a zbrklého řešení, nám nedovolila hrát, jak jsme chtěli. Každopádně jsme i tak soupeře k ničemu nepustili. První branku jsme dokázali dát ve 12 minutě, kdy se k míči ve vápně dostal Jakub Přikryl a prostřelil domácího brankáře. Po tomto gólu se naše hra uklidnila, ale i tak jsme se střelecky nedokázali prosadit. Byl to zápas pouze na jednu branku a do konce poločasu jsme dokázali dát ještě dvě branky, díky Adamovi Balášovi a Matymu Štorkovi.

Poločas 3:0

V druhém poločase se naše hra uklidnila a zkoušeli jsme hrát kombinační fotbal. To vedlo ke čtvrté a páté brance, kdy se prosadil Robin Holub a znovu Adam Baláš. Zápas na špatném povrchu jsme zvládali celkem slušně a při dalším střeleckém pokusu se k odraženému míči dostal Ondra Křížkovský a zvýšil už na 6:0. Poté se soupeř dopustil několika ostrých a zbytečných zákroku a po jednom takovém zákroku, jsme měli možnost zahrávat penaltu, kterou s přehledem proměnil Robin Holub.

Ostrava-Jih — Rýmařov

Fc Ostrava Jih – SK Jiskra Rýmařov 9:2 (4:1)

Druhý domácí zápas jsme odehráli proti týmu Rýmařova. Naše hra byla ze začátku zápasu hodně nervózní a nedařilo se nám usadit na polovině soupeře. Každá naše akce skončila dlouhým odkopem soupeře. Až asi po deseti minutách prvního poločasu se nám podařilo vstřelit dva rychlé góly a soupeře rozhodit. Myslím si, že od té doby jsme měli míč na kopačkách více my než soupeř. Měli jsme jednu šanci za druhou, ale někdy až příliš nesmyslným řešením, jsme branku vsítit nedokázali. Třetí branku jsme dokázali vsítit asi v polovině zápasu, kdy se Honza Fojtík nebal zakončit a nádhernou střelou zvýšil na 3:0. Od této chvíle jsme přestali úplně hrát a soupeř toho využil. Nesmyslným bráněním se útočník soupeře řítil sám na naší bránu a Patrik Dostál musel zatáhnout za záchrannou brzdu, bohužel už ve vápně. S penalty se soupeř nemýlil a snížil na 3:1. Do konce poločasu se nám podařilo ještě zvýšit na 4:1.

Druhý poločas se odehrál podobně jako ten první. Začátek vlažný, ale pod kontrolou. Opět chyba v obraně a soupeř snížil na 4:2. Od této chvíle už jsme soupeře k ničemu nepustili, naopak se nám podařilo vstřelit dalších pět branek.

Konečný výsledek 9:2

Zápas nám ukázal hodně pěkných situací, ale také i nedostatky (hlavně v obranných situacích), na kterých musíme zapracovat.

Hodnotil : tr. Ondra Žůrek

9 - 2
Celkový čas

Ostrava-Jih — Vřesina

FC Ostrava Jih – FC Vřesina 14:0 (6:0)

První domácí zápas nám vyšel náramně. Od první minuty jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili. Do vedení jsme se dostali už v první minutě po pěkné akci Robina Holuba. Během dalších deseti minut jsme přidali další tři branky a bylo prakticky po zápase. Ještě do přestávky jsme dokázali přidat další dvě branky a do šaten se šlo za stavu 6:0.

I přes příznivý výsledek jsme si museli v šatně vysvětlit pár nedostatků. Moc se nám nelíbilo postavení útočících hráčů a hlavně hra pořád přes střed hřiště. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jak do toho prvního a dokázali jsme dát dva rychle góly. Zlepšili jsme naší mezihru a soupeř už úplně odpadl. V druhém poločase jsme dokázali dát dohromady osm branek a výsledek se zastavil za stavu 14:0.
Jediná kaňka v zápase je zranění Jakuba Rataje, který bohužel nedokázal dohrát celé utkání. Nejlepším hráčem utkání byl Robin Holub, který dokázal dát v zápase pět branek

Branky FCOJ: Holub 5x, Štork 3x, Žiga 2x, Dombroš 2x, Fojtik, Tvarůžka

Hodnotil: tr. Ondra Zůrek