POHÁRY BAUER Krajský přebor mladší žáci

MFK Vítkovice ‚B‘ — Ostrava-Jih

Vítkovice – Fc Ostrava Jih 4:2 (1:1)

Smolný zápas jsme odehráli ve středu 12.6.2024.

Zápas jsme začali velmi dobře. Aktivita po celém hřišti a prakticky jsme soupeře k ničemu nepustili. Bohužel i přes velkou snahu se nám nepodařilo vystřelit. Soupeř dobře stál před svým brankářem snad se všemi hráči. I přes velkou převahu na hřišti se k prvnímu rohu zápasu dostal soupeř, z kterého jsme dostali první branku. Naše hra byla pořád celkem slušná a to přispělo k nešikovnému faulu ve vápně na našeho hráče a proměněný pokutový kop. Musím říct, že to z naší strany byl asi jeden z nejlepších prvních poločasu v této sezóně.

Druhý poločas začal stejně a to aktivitou našeho týmu. Hodně jsme na soupeře tlačili, ale bohužel z protiútoku jsme dostali gól na 2:1. Hru jsme se snažili otevřít, ale soupeř nás trestal dalším a dalším gólem. Nakonec jsme měli radost i my a to po krásné individuální akci Tomáše Gažíka a dobré přihrávce na Matyho Štorka, který dokázal prostřelit brankáře soupeře. Konečný výsledek 2:4

I přes dobrý výkon v zápase jsme prohráli. Nic se nedá dělat. Bohužel nám poslední zápas sezóny nevyšel, ale to se prostě stává.

Za celou sezónu musím všechny hráče pochválit. Dokázali jsme vytvořit skvělý kolektiv, který se celou sezónu podporoval.

Branky FCOJ: M. Štork 2x

Hodnotil: tr. Ondra Žůrek

4 - 2
Celkový čas

Ostrava-Jih — Vřesina

Fc Ostrava Jih – Vřesina

Poslední domácí zápas jsme odehráli s týmem Vřesiny. V prvním poločase jsme dokázali nastřílet pět branek a soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili. Celý poločas jsme směrem dopředu předváděli velkou aktivitu. Až ke konci prvního poločasu se soupeř dostal do dvou šancí, ale nedokázali nám dát gól V poločasové pauze jsme se, proto snažili klukům vysvětlit, že i za takového skóre je třeba myslet i na obranou fázi a ne jenom útočit.

Druhý poločas začal jinak než ten první. Soupeř nám nedovoloval kombinovat a my tvořili jednu chybu za druhou. Naštěstí pro nás jsme se dokázali rychle vzpamatovat a dokázali jsme vstřelit šestou a sedmou branku, kdy druhý zápas po sobě vstřelil hattrick Maty Štork. Soupeř ale dokázal snížit pěknou střelou z boku. Naštěstí nás to ale nerozhodilo. Bohužel pak soupeř začal zbytečně ostře dohrávat souboje a viděli jsme zbytečné fauly před jejich brankou zezadu na naše hráče. Rozhodčí nařídil dvě penalty, které postupně proměnili Ondra Dombroš a Marek Melega. Minutu před koncem jsme ještě dokázali dát gól a zápas skončil skvělým vítězstvím 10:1.

Hráče musím pochválit za nasazení a předvedenou hru po celý zápas. Moc mě mrzí konec zápasu a nedisciplinovanost hráčů soupeře.

Chtěl bych pochválit hráče starší přípravky Ondru Dombroše, který hrál svůj první zápas za mladší žáky a rozhodně nás milé překvapil

Branky FCOJ:  M. štork 3x, R. Holub 2x, T. Gažik 2x, O. Dombroš (p), M. Melega (p), + Vřesina vlastní

Hodnotil: Ondra Žůrek

10 - 1
Celkový čas

Staříč — Ostrava-Jih

FK Staříč – FC Ostrava Jih 1:4 (1:2)

Další zápas jsme odehráli na hřišti Staříče. Už od začátku naše hra byla velmi nervózní. Nelíbila se mi především přechodová fáze do útoku, kdy namísto krátkých přihrávek a kombinace, jsme řešili situaci zbytečným nákopem. V průběhu zápasu se naše hra zlepšila a odměnou byl gól Matyho Štorka na 0:1. Asi po pěti minutách se na půli hřiště dostal k míči Marek Melega a pěknou individuální akci zakončil gólem na 0:2. Bohužel naše aktivita nevydržela a ke konci poločasu jsme dostali gól na 1:2.

V druhém poločase jsme soupeře k ničemu nepustili, ale i když jsme měli několik šanci, gól jsme dlouho dát nedokázali. To se nám podařilo až osm minut před koncem, kdy se k míči dostal Matyas Štork a zvýšil na 1:3. Zhruba po pěti minutách se do šance dostal opět Matyas Štork a krásnou střelou k tyči zvýšil na konečných 1:4 a završil Hattrick.

Kluky za předvedenou hru hlavně v druhém poločase chválím. Nejlepším hráčem zápasu byl Matyas Štork.

Branky FCOJ: M. Štork 3x, M. Melega

Hodnotil: tr. Ondra Žůrek

1 - 4
Celkový čas

Ostrava-Jih — Krnov

Fc Ostrava Jih – Krnov

Těžký zápas nás čekal se soupeřem z Krnova. Od začátku zápasu nás soupeř přehrával snad úplně ve všem. Důraz nám chyběl hlavně ve středu hřiště a v útoku. První gól přišel v osmé minutě, kdy náš brankář nedokázal udržet míč a soupeř ho doslova dotlačil do brány. Po tomto gólu se naše hra trochu zlepšila, ale i tak soupeř byl lepší. Odolávat jsme dokázali do 29 minuty, kdy nám soupeř dokázal dát branku na 0:2.

Poločas.

V poločase jsme museli zvýšit hlas a hlavně kluky nabádat k aktivnější hře.

Bohužel to nesplnilo naše očekávání a druhý poločas se snad stal nejhorším poločasem, který jsme kdy odehráli. V rozmezí 32 a 46 minuty jsme dostali 4 branky a bylo vlastně po zápase. Bohužel pro nás, soupeři tohle nestačilo a v rozmezí 52 a 59 minuty nám dal další 4 branky. Vysvobození pro nás přišlo s hvizdem rozhodčího, ale i tak jsme dokázali prohrát ostudně 0:10.

Co k tomu říct. První poločas slušný i bojovný, druhý poločas vůbec nic. Zbytečné odkopy od brány, nesmyslné přihrávky a hlavně žádná bojovnost u některých hráčů. Nemůžeme chtít, že dva hráči budou makat a ostatní se na něj budeme jen koukat. Opravdu strašidelný zápas. Nutno zmínit velkou kvalitu hráčů z Krnova.

Stalo se, budeme se snažit poučit z naších chyb a slušně odehrát zbývající tři zápasy.