Soutěž: Krajský přebor mladší žáci

POHÁRY BAUER Krajský přebor mladší žáci

Ostrava-Jih — Nový Jičín

Fc Ostrava jih – Nový Jičín 0:6 (0:1)

Těžko se mi tento zápas hodnotí.

První poločas si myslím, že byl z naší strany celkem slušný. Viděli jsme nasazení, aktivitu u většiny naších hráčů. Soupeře jsme nepouštěli do velkých šancí. Pokud už byla šance, tak si s ní naše obrana anebo brankář poradili. Bohužel minutu před koncem jsme i tak gól dostali a prohrávali jsme 0:1.

V druhém poločase jsme totálně vypadli z koncentrace. Soupeř nás přehrával po celém hřišti a nám vůbec nic nedovolil. Zbytečné odkopy, zbavování se míče vedlo k tomu, že jsme dostávali jeden gól za druhým. V druhém poločase jsme se dostali pouze k jedné velké šanci, ale bohužel se Matymu Štorkovi nepodařilo prostřelit brankáře soupeře. Výsledek se zastavil na skóre 0:6.

Tento zápas musíme co nejdříve hodit za hlavu a připravit se na zápasy další.

0 - 6
Celkový čas

Ostrava-Jih — Hlučín

Ostrava-Jih — Hlučín 1:3 (1:3)

Ve středu 8. 5. 2024 nás čekal hodně těžký zápas na domácím hřišti s Hlučínem. Na našich hráčích šla vidět nervozita ze soupeře, který patří mezi ty nejlepší v soutěži. Od první minuty jsme hráli hodně zbrkle a spíše jsme se snažili odkopávat míče, což vedlo k prvnímu gólu už v páté minutě utkání. Soupeř nás pořád nutil k chybám a v sedmé minutě už to bylo 0:2. Po tomto góle jsme najednou chtěli hrát i my a díky výbornému napadání a pěkné sólové akci Adama Baláše jsme dokázali snížit na 1:2. Hráči hráli od této chvíle velmi odvážně, ale vyrovnat se nám nepovedlo. Bohužel fotbal je o chybách a po jedné z chyb nám soupeř dokázal vsítit branku na 1:3 chvíli před koncem prvního poločasu.
V šatně jsme se některým hráčům snažili vysvětlit, že opravdu bez aktivního napadání a větší odvaze to nepůjde.
Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. Najednou nás bylo plné hřiště a soupeře jsme nutili k chybám. Po jedné chybě soupeřové obrany a krásné průnikové přihrávce šel sám na bránu Adam Baláš, ale bohužel pro nás se nedokázal prosadit. Hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště a soupeřové střely z dálky buď zlikvidoval dobře chytající Maty Štork anebo zastavila naše obrana. V druhém poločase už branka nepadla a soupeř z Hlučína vyhrál zaslouženě 1:3.

Všechny nominované hráče musím pochválit za aktivitu hlavně v druhém poločase. Hlavně musím pochválit Marka Melegu, který dokázal soupeřovým obráncům znepříjemňovat rozehrávku a současně i vypomoct naším obráncům.

Branka FCOJ: Baláš

Hodnotil: tr. Ondra Žůrek

1 - 3
Celkový čas

Ostrava-Jih — Sla. Opava

Fc Ostrava Jih – Slavia Opava 1:1 (1:0)

Další zápas se uskutečnil proti Slavii Opava. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a tak jsme si říkali, že chceme navázat na minulý zápas v Bohumíně.

Kluci šli rychle do vedení, kdy už po zahraném přímém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Marek Melega a dokázal prostřelit brankáře.

Po tomto gólu naše hra trochu uvadla, ale i tak jsme soupeře do ničeho nepouštěli. Byla to spíše bitva uprostřed hřiště. Do poločasu se nic dalšího nestalo a tak jsme po poločase vedli 1:0

V druhém poločasu se naše hra sice zlepšila, ale dát gól jsme nedokázali. Škoda neproměněných naších šanci. Z mého pohledu byli akce nedotažené do konce. Zbytečně zbrklé řešení střelou z dálky a nebo nepřesné přihrávky. Soupeř nás potrestal 4 minuty před koncem, kdy vyrovnal po sporném gólu na 1:1. Zápas tak i skončil

Myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale hloupé chyby nás stáli vítězství v zápase. Kluky i tak musím pochválit za bojovnost až do konce zápase. Je třeba se teď připravit na hodně těžký zápas ve středu proti Hlučínu.

Branka: Melega

Hodnotil: tr. Žůrek

1 - 1
Celkový čas

Bohumín — Ostrava-Jih

Bohumín – Fc Ostrava Jih 0:2 (0:2)

Ve středu 1. 5. 2024 nás čekal zápas v Bohumíně. Naší kluci byli na zápas nažhavení, což dokázala i skvělá nálada v šatně před zápasem. Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a soupeři jsme nedali ani chvilinku čas na rozehrávku. V 10 minutě se do zakončení dostal Matyas Štork a pěknou střelou k tyči otevřel skóre na 0:1. Gól nás nakopnul a naštěstí pro nás jsme nepolevili ani v aktivitě. Naši tvrdou práci potvrdil ve 23 minutě opět Maty Štork, který i když se štěstím zvýšil na 0:2. Do poločasu už žádná další branka nepadla, tak poločas skončil 0:2.

V krátké přestávce, jsme si vysvětlili pár menších chyb z prvního poločasu a nastoupili jsme do poločasu druhého. Naší borci neubrali na aktivitě a pořád správně dostupovali hráče soupeře. Díky skvělé práci naších obránců jsme soupeři za celý zápas dovolili pouze dvě střely, se kterými si brankář Vojta Trnavský dokázal poradit. Nicméně, asi od 50 minuty nám začali docházet síly a začalo se to podepisovat na hře. Do konce druhého poločasu se už nic nestalo a odvezli jsme si z Bohumína senzační vítězství 0:2.

Musím pochválit všechny hráče, kteří byli nominování na tento zápas. Musíme ale vyzdvihnout jednoho hráče, který dokázal odehrát celé utkání bez střídání a podal skvělý výkon a to je Viktor Vojtasik.

Branky FCOJ: Matyas Štork 2x

Hodnotil : Tr. Žurek

0 - 2
Celkový čas

Frenštát — Ostrava-Jih

SK Beskyd Frenštát p. R. — FC Ostrava-Jih 5:3 (2:2)

Špatný zápas odehráli kluci ve Frenštátě. Zápas začal se zpožděním, a to z důvodu chybějícího rozhodčího, který se po zápase starších žáku rozhodl, že pojede domů. Zápas proto začal asi o 15 minut později. Do 15 minuty to bylo prakticky bez střelby na bránu z obou stran. Soupeř otevřel skóre v 19 minutě po obrovské chybě naších obránců. Díky dvěma rychlým brankám Matyho Štorka ve 23 a 24 minutě, jsme dokázali otočit průbežný výsledek na 1:2. V tuto chvíli se nám dařilo hrát naší hru s míčem po zemi. Bohužel úplně na závěr prvního poločasu byl proti nám zahráván rohový kop, ze kterého soupeř dokázal uspět a ještě do poločasu vyrovnat na 2:2

Poločas.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, než do úvodního poločasu, ale bohužel se to nepovedlo. Špatné přihrávky, hra bez pohybu hráčů či zbytečné nakopávání míče do míst kam nikdo nenabíhal. Soupeř nás potrestal ve 43 minutě, kdy otočil na 3:2 a ihned ve 44 minutě navýšil na 4:2. Nám se sice podařilo ve 45 minutě snížit z penalty na 4:3, ale i tak to z naší strany nebylo moc dobré. A tak soupeř v 56 minutě zvýšil na konečných 5:3.

Musíme si uvědomit, že pokud nebudeme chtít být aktivní, tak se nám herně nebude dařit. Musím říct, že to byl asi nejhorší odehraný zápas v této sezóně. Je třeba se poučit z chyb a zkusit najít způsob jak jim předejít.

Branky FCOJ: M. Štork 2x, Tvarůžka

Hodnotil tr.: Ondra Žurek

5 - 3
Celkový čas

Albrechtice — Ostrava-Jih

Baník Albrechtice — FC Ostrava-Jih 4:3 (1:1)

V sobotu 13.4. nás čekalo další venkovní utkání s týmem FK Baník Albrechtice. Již cestou autobusem bylo vidět, že se kluci těší a tomu odpovídala i nálada. Věděli jsme, že zápas nebude nic jednoduchého, jelikož oba týmy jsou v aktuální tabulce sousedé a že to bude boj do posledních minut.
Již od začátku prvního poločasu, šlo vidět na týmu Albrechtic, že mají kluky dobře technicky vybavené a hra na míči jim nebude dělat problémy. Ve 3 minutě utkání se prosadil po povedené kombinaci domácí hráč, což ale naše kluky nezlomilo a svou bojovností se nám zásluhou Maxe Liptáka v 5 minutě podařilo vyrovnat stav utkání. Další šance během poločasu přicházely, jak na jedné, tak na druhé straně většinou, ale končily povedeným zákrokem brankářů, nebo střelou vedle brány. Šanci navýšit skóre se nám nabídlo po faulu na našeho hráče v pokutovém území. Penaltu, ale bohužel Patrik Dluhoš neproměnil a jsme moc rádi, že ho to do zbytku zápasů nepoznamenalo. Poločas tedy skončil za stavu 1:1
Do druhého poločasu jsem nastoupili, ještě s větší agresivitou a bojovností, ale stále nás trápí velké procento špatných přihrávek a zpracování míče. A tyto chyby znamenaly navýšení skoré na 2:1 pro domácí hned v druhé minutě druhého poločasu. Kluci, ale přidali v aktivitě a odměnou nám byl vyrovnávací gól na 2:2 zásluhou Viktora Lyčky v 6 minutě druhého poločasu. Následovala přehlídka spálených šancí na obou stranách hřiště. V zakončení jsme měli troufám si říct i trošku smůly. A tak přišla krásná střela ze střední vzdálenosti, která byla bohužel pro našeho brankáře nechytatelná a skóre se změnilo v náš neprospěch na 3:2 pro domácí. Bohužel po chybě při rozehrávce přes naše pokutové území se míče zhostil soupeř a nekompromisně zakončil a navýšil skóre již na 4:2 pro domácí tým. I přesto, že jsme již prohrávali o dvě branky, tak kluci v skoro letním počasí neubrali na aktivitě a po individuálním úniku Šimona Nováka po pravé straně hřiště zakončené krásnou kličkou, a ještě krásnější střelou na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře a upravil ve 42 minutě na 4:3.
I přes neskutečný tlak v posledních minutách a několika zakončeních se nám již nepodařilo skórovat a výsledek 4:3 pro Albrechtice byl i zároveň konečný. Celý tým, bych pochválil za nasazení a bojovnost v horkém letním počasí. Zapracovat musíme na dvou základních dovednostech, a to na přesnosti přihrávek a zpracování míče po přihrávce.

4 - 3
Celkový čas