Zhodnocení žákovských utkání se Slávií Opava

Starší žáci

22.9.2024 FCOJ – Slávia Opava   6:2 (1:2)

Sestava: Štork, Šíkl, Tvarůžka, Pizzato, Šebesta, Šporn, Masnica, Křižák, Pastierovič, Melega, Rataj, Romanenko, Kožušník, Švec, Novák, Gažik

Po týdenním volnu zaviněném záplavami jsme přivítali hráče Opavy. Utkání pro nás nemohlo začít líp. Hned na začátku zápasu  po chybě hostující obrany otevřel skóre Sebastian Pastierovič. I přes neustálý tlak a šance se hostům podařilo po rychlém protiútoku vyrovnat na 1:1. Naši kluci byli stále lepší, ale nedokázali využít ani ty největší šance. A jak to bývá, nedáš – dostaneš. Po rohu jsme inkasovali, 1:2. A mohlo být ještě hůř. Po nedorozumění naší obrany běžel hostující hráč sám na bránu, kterou naštěstí netrefil. Poločas skončil 1:2.

O poločase jsme si řekli, že takhle se bránit nedá a ať se více soustředíme při šancích, které určitě přijdou. Hned na začátku druhé půle vyrovnal po rohu Martin Šíkl. Potom se hra na chvilku vyrovnala. Zhruba 10 min. po vyrovnání přišla další branka. Ondřej Masnica utekl obránci, jeho střelu vyrazil brankář zpátky k němu a on přihrávkou na zadní tyč našel Martina Šíkla a rázem jsme vedli 3:2. Chvíli na to běžel Sebestian Pastierovič sám na brankáře a prostřelil ho, 4:2. Od té doby už existovalo na hřišti jen jeden tým – ten NÁŠ. Další gól přidal po úniku a kličce brankáři Martin Šíkl a završil hattrick. Šestý gól přidal Dominik Šebesta a bylo rozhodnuto. Vítězství 6:2 bylo zasloužené a mohlo být i vyšší. Klukům chceme poděkovat za bojovnost, a že opět otočili stav utkání v náš prospěch, už poněkolikáté.

Branky: 3x Šíkl, 2x Pastierovič, Šebesta
Hodnotil: tr. Mlčoch

Mladší žáci

22.9.2024  FC Ostrava Jih vs Slavia Opava 6:0 (2:0)

Hodnocení a report:

V dalším utkání jsme se postavili proti soupeři FK Slavia Opava.

Od první minuty jsme byli aktivní a snažili jsme se soupeře napadat. Naše aktivita se projevila asi v 5 minutě utkání, kdy si po pěkné akci na zadní tyči počkal Jakub Rataj a pěknou střelou otevřel skóre. Hra se postupně vyrovnávala, ale naštěstí nás soupeř ohrozit nedokázal. O deset minut později se k míči dostal Max Lipták a zvýšil na 2:0. Po této brance jsme přestali hrát a zbytečně jsme nakopávali míče. Naše hodně zbrklá hra dovolila soupeři se dostat do zápasu, ale přímou střelu na branku neměl.

O přestávce jsme se snažili vysvětlit naše špatné řešení v určitých situacích a nabádat kluky k větší aktivitě.

Vyrovnaný druhý poločas se nám podařilo zlomit v 52 minutě, kdy se k zakončení dostal Matyas Štork a prostřelil brankáře soupeře. O deset minut později si míč vzal opět Maty Štork a opět nedal brankáři soupeře šanci a zvýšil už na 4:0. V tuto chvíli jsme měli zápas pod kontrolou a soupeři jsme nedali možnost se vrátit do utkání. Naopak jsme ještě dokázali dát dvě branky a zápas skončil 6:0.

Všechny hráče musím za tento zápas pochválit. Kdo se nám opravdu hodně líbil, byl Max Lipták, který ve středu hřiště plnil přesně to, co od něj očekáváme a Patrik Dostál, který svým skvělým výkonem v obraně nedovolil soupeři ani jednu možnost zakončení.

Branky FCOJ: Lipták 2x, Štork 2x, Rataj, Dombroš

Hodnotil: Tr. Žůrek