Zhodnocení žákovských utkání s Petřkovicemi

Report Starší žáci

5. 10. 2024 – FCOJ – FC Odra Petřkovice 2:2 (2:2)

Sestava: Štork – Romanenko, Tvarůžka, Pizzato, Šebesta, Šíkl, Šporn, Kožušník, Křižák, Pastierovič, Kožušník, Melega, Novák, Gažik, Ježík, Šimeček (G)

Utkání na „San Siru“ se hrálo na velmi těžkém podmáčeném terénu, kdy bylo obtížné hrát s míčem po zemi, natož aby s ním hráči dokázali předvést nějaké úspěšné kombinace. I tak jsme to byli ale my, kdo se o to více pokoušel, na rozdíl od hostů, kteří se uchýlili hned od první půle k taktice dlouhých nákopů za naší obranu. Nutno říct, že spoustu míčů jim na kluzkém terénu sesbíral náš gólman – Matyáš Štork, který nás i v tomto zápase opakovaně podržel svými velmi vydařenými zákroky. První gól utkání padl v 5.minutě, když chybu hostů v jejich šestnáctce, potrestal náš aktuálně nejlepší střelec Martin Šíkl. Hosté začali zlobit, zvýšili frekvenci dlouhých nákopů za naší obranu a usilovali o vyrovnání. V této fázi to byl spíše úporný boj než hra, který se odehrával ponejvíc ve středu hřiště. Vyrovnat se hostům podařilo až ve 34´min, kdy se nám nepovedl hausvolejový odkop a útočník hostů sám před naším brankářem nezaváhal. Hned z protiútoku jsme si ale vedení vzali zase zpátky, když opět v hostující šestnáctce „zazlobil“ terén a Sebastian Pastierovič se protlačil přes brankáře a pohodlně zavěsil do prázdné brány. Bohužel ani toto vedení nebylo dlouhé a z protiútoku jsme hned inkasovali, když jsme si špatně rozebrali v obraně hráče. Poločas 2:2.

I druhá půle byla velmi zajímavá a bohatá na šance, obě mužstva si dokázala vytvořit pár velice slibných šancí. Trochu víc jich měli hosté, kteří byli i více nebezpeční. My jsme naopak museli v průběhu druhé půle udělat v sestavě pár vynucených změn a příležitost (větší minutáž) tak dostali i hráči, kteří zatím moc zkušeností s velkým fotbalem nemají. Kluci však nezklamali, bojovali a o přijatelný výsledek se rvali až do konce. A povedlo se. Bod z prvním týmem naší tabulky určitě bereme, s ohledem na vývoj celého utkání a některé „tutovky“ hostů ho beru jako bod plusový. Klukům musíme poděkovat za srdnatý bojovný výkon …

Branky FCOJ: Šíkl, Pastierovič
Hodnotil: tr. Fatka

Report mladší žáci

FC Ostrava Jih – Petřkovice 8:0 (3:0)

Další zápas nás čekal proti týmu z Petřkovic. Hráče jsme od začátku upozorňovali na špatnou kvalitu hřiště, z důvodu špatného počasí. Bohužel i hra tomu odpovídala.

Nicméně si myslím, že se s tím kluci poprali celkem slušně. Od začátku jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme se nedokázali dostat do zakončení. Asi po deseti minutách hry se do šance dostál Robin Holub a nedal brankáři soupeře šanci, 1:0 Druhý gól se nám podařilo dát po pěkné kombinaci, kdy se do zakončení dostal Michal Tvarůžka a krásnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Poté se hra trochu uklidnila a nedařilo se nám dostat před bránu soupeře. To se nám povedlo až ke konci zápasu, kdy si po velkém tlaku našel odražený míč Adam Baláš a zvýšil už na 3:0. Tak i skončil první poločas.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. To vedlo k brance na 4:0, kdy si míč vzal opět Michal Tvarůžka a prostřelil brankáře soupeře. Hned po rozehrávce jsme soupeře donutili k chybám, čehož využil Robin Holub a samostatnou akci dotáhl až do konce, 5:0. Po dalších dvou minutách se nám podařilo zakombinovat na levé straně hřiště, kdy jsme dokázali nacentrovat míč do vápna soupeře a na zadní tyči ho do brány uklidil Honza Fojtík, 6:0. Po velkém zaváhání obrany a brankáře soupeře, se skoro na půlicí čáře zmocnil míče Vojta Salapatek a krásnou dalekonosnou střelou zvýšil na 7:0. Podařilo se nám dát ještě jednu branku, kdy si ve vápně našel míč Adam Baláš a střelou k tyči zvýšil na 8:0. Konec zápasu.

Klukům patří velký dík za bojovnost. Soupeři jsme dovolili pouze jednu střelu z přímého kopu, jinak jsme soupeře před bránu vůbec nepustili.

Branky FCOJ : Holub 2x, M. Tvarůžka 2x, A. Baláš 2x, J. Fojtík, V. Salapatek

Hondotil: Tr. Ondra Žůrek