Hodnocení vítězného utkání ml. žáků ve Vřesině

22. 10. 2023 Vřesina — Ostrava-Jih 1:7 (1:4)

Vydařený zápas jsme odehráli na hřišti FC Vřesina. Kluci od začátku zápasu ovládali hru a dokázali toho využit už v 6 minutě, kdy se po dobré kombinaci prosadil Robin Holub, 0:1. Ihned po prvním gólu jsme se snažili dostávat soupeře pod tlak a to se nám dařilo. Po rozehraném rohu se k odraženému míči dostal Vojta Salapatek a krásnou střelou zvyšuje na 0:2. Chvílí poté využil chyby v rozehrávce soupeře Michal Tvarůžka a nadvakrát prostřelil brankáře 0:3. Poté jsme ale přestali úplně hrát. Dělali jsme jednu chybu za druhou a úplně se přestalo plnit to, co jsme si řekli před zápasem. Naštěstí pro nás toho soupeř nevyužil, ba naopak jsme my vstřelili čtvrtý gól. Konkrétně Max Lipták, který si na zadní tyči počkal na odražený míč a doklepl do prázdné branky, 0:4. Hned za minutu po naší nedůslednosti v obraně soupeř dokázal snížit na 1:4. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Druhý poločas začal stejně jako ten druhý. Ve 35 minutě se po krásné akci na jeden dotek dostal k míči opět Max Lipták a střelou k tyči překonal brankáře soupeře, 1:5. Soupeř nestačil s námi držet krok a dokázal pouze odkopávat balóny. Ve 47 minutě si vzal míč opět Max Lipták a se štěstím dokázal překonat brankáře soupeře a završil tím hattrick, 1:6. Zápas se už jen dohrával a my dokázali více kombinovat. V 59 minutě vedl míč Marek Melega a po narážečce s Patrikem Dluhošem se dostal až před bránu a nedal brankáři šanci.

Všechny hráče celkově chválím. Co nám ale vadí, jsou zbytečně nakopávané míče, když se dá hrát v klidu po zemi.

Branky FCOJ:Holub, Salapatek, Tvarůžka, Lipták 3x, Melega

Hodnotil : tr. Žůrek