Mistrovské utkání mužů – 15. 10. 2016 – sobota 15:00

FC Ostrava-Jih – TJ Vítkovice-Svinov  5:0 (1:0)

Sestava: Kania – Žila, Prokeš (k), Strempek, Zima – Miškařík, Mecner, Válek, Gaži F. – Gaži M., Korbačka

Branky: 30´ Miškařík, 61´ Gaži M., 67´ Válek, 69´ Válek, 79´ Válek (p.k.)

Střídání: 55´ Gebauer za Gažiho F., 70´ Chatrný za Korbačku, 75´ Dimitrov za Gažiho M., 77´ Belina za Mecnera

ŽK: 78´ Belina

V ostravském derby si odnesl Svinov bura.

V dalším ostravském derby dvou sousedu v tabulce se očekával vyrovnaný souboj. Jelikož oba týmy v posledních dvou utkáních bodovaly. Domácí stále s neubývající marodkou a třemi dorostenci na lavičce byli odhodlaní body doma neztratit.

Utkání začalo v nebývale velkém tempu a s patřičným nasazením obou družstev. Hra se rychle přemísťovala od branky k brance. Pozorné obrany však nepouštěli útočníky do žádných šancí. V 30´ přišla chvíle domácího Martina Miškaříka, který se kličkou na střed hřiště uvolnil a přesnou ranou z 16m umístil míč přesně k tyči na 1:0. Soupeř se však nevzdával a snažil se o vyrovnání. V závěru poločasu se výborně uvolnil domácí Tomáš Korbačka, ale jeho šanci vychytal brankář hostu.

Druhý poločas probíhal stále ve velkém tempu a vyrovnanosti hry. V 52´ měli hosté blízko k vyrovnání. Domácí brankář Jan Kania předvedl pohotový zákrok, takže se skóre neměnilo. Běžela 61´ a Gaži Matěj zvýšil na 2:0 pro domácí. Tato branka nalomila sebevědomí hostům ze Svinova a jejich inciativa částečně ochabla. Potom přišlo střelecké představení domácího Honzy Válka. V 67´ z trestného kopu zvýšil na 3:0, 69´ ze hry na 4:0 a svůj třetí gól střelil z pokutového kopu na 5:0. Ve zbylém čase již domácí kontrolovali hru a dohráli utkání v poklidu.

Zasloužené vítězství domácích, i když pro dobře hrající hosty příliš kruté.

V neděli zajíždí FC Ostrava-Jih do Píšti, kde hraje v 14:00.