Den: 17. 9. 2023

Slavia Třebovice — Ostrava-Jih

17. 9. 2023 Slavia Třebovice — Ostrava-Jih 2:1 (2:0)

Do zápasu s Třebovicemi jsme nastupovali jako favorité, ale věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého, protože soupeř v týdnu vyměnil trenéra což je vždy velice ošidné…a to se taky potvrdilo. Naši hráči začali nervózně, ztráceli jsme míče, dělali jsme spoustu nevynucených chyb a tím jsme dostali soupeře do hry, Hráči Třebovic byli více na balónu, lépe kombinovali a po našich chybách se do konce prvního poločasu dostali do dvoubrankového vedení.
V kabině jsme si řekli, že se musíme zklidnit v kombinaci a hlavně přidat v nasazení, což se nám povedlo a začali jsme soupeře přehrávat a to vyústilo ve snižující branku, začali jsme si vytvářet šance a soupeř docházely síly a tak už jen tvrdě bránil, zdržoval a odkopával míče ,byly situace kdy na hřišti nebyl ani jeden míč, závěr byl hodně nervózní, hra se kouskovala a více se mluvilo než hrálo, takže jsme už na vyrovnání nedosáhli.

Branka FCOJ: Filip Matiášek

hodnotil: tr. Petr Moučka

 

Pohled na utkání od fanoušků DEBL FANS

2 - 1
Celkový čas

Sla. Opava — Ostrava-Jih

Slavia Opava – Fc Ostrava jih

Velmi dobrý zápas jsme odehráli na hřišti Slavia Opava. Už v sedmé minutě jsme šli do vedení, po skvělé zahraném rohu a dobré hlavičce Robina Holuba. Kluci stále předváděli aktivní hru a soupeře nepustili za půlku hřiště. Po dalším rohu se k míči dostal Matyas Štork a se štěstím zvýšil vedení na 0:2. Bohužel jsme soupeře nechali dostat se do a ten nás potrestal ve 29 minutě, kdy snížil z penalty na 1:2 tzv. gólem do šatny. Poločas.

O přestávce jsme si řekli, že nemůžeme polevit a hrát pořád svoji hru. Bohužel soupeř nás trestal po nekoncentraci v obraně a vyrovnal na 2:2. Neradoval se však dlouho. Po pěkné akci se k míči dostal podruhé Maty Štork a zvýšil na 2:3. což se vyplatilo a chvíli po začátku druhého poločasu, se opět dostal k míči Maty Štork a zvýšil na 2:3. Kluci předváděli velmi dobrý výkon a o pět minut později se Viktor Vojtasik prosadil a zvýšil na 2:4. Bohužel po tomto gólu to bylo od nás vše. Síly docházeli, přišlo zranění některých naších hráčů a soupeř v rozmezí pěti minut nám dal 3 góly a otočil zápas z 2:4 na 5:4. Od té doby už jsme nic nepředvedli a bohužel zápas pro nás skončil prohrou.

I tak je třeba hráče pochválit za bojovný výkon a co nejlépe se připravit na další zápas

5 - 4
Celkový čas

Sla. Opava — Ostrava-Jih

17.9.2023 Slavia Opava –  FC Ostrava-Jih 3:1 (0:0)

Sestava: Křižák David – Bittner, Děcký, Dvorník, Matiášek, Rácz, Soukup, Szewczyk, Tylšar, Křižák Denis, Masnica, Pastierovič, Šebesta, Šíkl, Šporn, Tvarůžka, Zbořil

V 6. kole jsme jeli do Opavy na hřiště Slávie. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, bohužel pro nás by výsledek poločasu 0:0. Běželi jsme 3x sami na brankáře a měli i střelu ze 7 metrů, avšak nic nevyužili. Domácí toho moc neměli a hrozili spíše s rohů. Druhá půle ještě ani nezačala a už jsme prohrávali. Útočník domácích si pohrál v pokutovém území s našimi obránci a zavěsil. Po obdržené brance jsme byli chvíli opaření. Za chvíli jsme měli přímý kop, který s velkým přispěním brankáře proměnil Dominik Matiášek. Uběhlo pár minut a domácí nám zase odskočili na rozdíl jedné branky, když na zadní tyči dorazili střelu do brány. Bohužel z této branky jsme se už nevzpamatovali a naopak ještě jednou inkasovali krásnou střelou z dálky. Za druhý poločas jsme opět měli brejk, ale skončilo to jako v první půli. Prohra 3:1 nás mrzí, protože to byl soupeř, se kterým se dalo něco urvat. Za první poločas jsme si určitě nezasloužili prohrát, ale takový je fotbal. Pokud, ale budeme pokračovat tak jako poslední 2 zápasy, tak věřím, že se to brzo zlomí. Ještě bych chtěl poděkovat rodičům za podporu, ale co se mi nelíbí, je vysmívání se soupeři, když se mu něco nepovede. Za prvé: je to nesportovní a za druhé: podle výsledku jsme spíše my k smíchu, avšak neslyšel jsem, že by se nám někdo vysmíval.

Branka:  Matiášek
Hodnotil: tr. Mlčoch

3 - 1
Celkový čas