30. října TJ Ludgeřovice – FC Ostrava-Jih 3:3 (2:2)

Sestava:

Štork M, Šikl M., Gažík T., Křižák D., Masnica O., Melega M., Prašek J., Rataj F., Šporn M. (K), Tvarůžka M., Tvarůžka Š., Horvát M., Lipták M.

Hodnocení:

K předposlednímu utkání podzimní části soutěže, jsme zavítali do nedalekých Ludgeřovic. Již postavení obou týmu v tabulce, napovídalo tomu, že to bude nervózní utkání z obou stran, protože body potřebovali obě mužstva jako sůl.

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, ale bohužel se nám to nepodařilo. Prvních 10-15 minut byla hra velmi špatná a zbytečnými odkopy a nedůsledností v obraně jsme soupeři dovolili dát první gól. Bohužel i potom náš výkon nebyl lepší a znova po nedůslednosti v obraně nám soupeř dál druhý laciný gól. Naše hra se zlepšila v posledních 10 minutách první půle, kdy jsme konečně začali plnit, co si každý zápas říkáme a dokázali jsme vyrovnat na 2:2. Po rušnější přestávce v kabině, kdy jsme museli zvednout hlas, jsme se herně zvedli, byli jsme rychlejší, aktivnější a přihlížejícím rodičům kluci ukázali, že fotbal hrát umí. Odměnou za to byl gól na 2:3. Bohužel nám naše aktivita nevydržela až do konce zápasu, tak nás z nakopnutého míče a následného protiútoku soupeř potrestal gólem na konečných 3:3. Poté už to byla spíše nakopávaná ze strany soupeře a bránění výsledku 3:3.

Hráči zaslouží pochvalu, zejména za konec prvního poločasu a polovinu poločasu druhého. Co nás, ale stále neskutečně trápí je neproměňování vyložených šancí. Pochvalu v tomto zápase si zaslouží hlavně Max Lipták (hráč starší přípravky), který se v zápase neztratil a podal bojovný výkon.

Zhodotil: tr. Martin Zbořil