5.11.2016 muži Darkovice – O.-Jih

Mistrovské utkání mužů – 5. 11. 2016 – sobota 14:00

FK Darkovice – FC Ostrava-Jih  2:2 (1:1)

Sestava: Staš – Žila, Prokeš, Strempek, Zima – Miškařík, Mecner, Válek, Gaži F. – Gaži M., Korbačka

Branky: 27´ Gaži M., 47´ Válek

Střídání: 54´ Čajka za Miškaříka, 57´ Konečný za Gažiho F., 63´ Holman za Zimu, 72´ Belina za Gažiho M.

ŽK: 44´ Korbačka, 53´ Gaži M., 90´ Prokeš

Jednobodové podzimní loučení v Darkovicích.

FC Ostrava-Jih zajížděla na hřiště FK Darkovice. Od postupu do I. B. třídy v roce 2013  nedokázala FC Ostrava-Jih domácí tým porazit (1:1, 0:5, 0:6 a 2:3). Přestože jsme měli více brankových příležitostí než domácí, musíme být ze získaného bodu spokojeni. Vzhledem k neutěšené situaci s brankáři, nastoupil v brance FC Ostrava-Jih dorostenec Vojtěch Staš.

Utkání naší hráči začali aktivně a již v 5´ zlikvidoval reflexivně nohou domácí brankář šanci Matěje Gažiho. Náš tlak pokračoval a v 13´ putující míč do prázdné branky domácích stačil obětavým zákrokem vykopnout obránce. Postupně se začali osmělovat i hráči domácích, ale naše obrana byla pozorná a nedovolila jím vytvořit žádnou střeleckou šanci. V 27´ po rozehraném trestném kopu si na centr naběhl, Jakub Žila, ale jeho střelu dokázal domácí brankář vyrazit na roh. Z následného rohového kopu jsme šli zaslouženě do vedení 1:0 gólem Matěje Gažiho. Brance v naší síti předcházelo nepřesné rozehrání obránce. Domácí získali autové vhazování a poté rohový kop. Z kterého v 33´ hlavičkou volného hráče vyrovnali na 1:1. Do konce prvního poločasu se již žádné mužstvo nedostalo do zakončení.

Úvod druhého poločasu nám vyšel velmi dobře. Již v 47´ využil nedorozumění domácího obránce a brankáře Honza Válek. Který špičkou kopačky dokázal přehodit brankář a šli jsme do vedení 2:1. Domácí postupně přidali na přesností své hry a získávali převahu. Naše hra ztrácela na přesnosti i díky postupného střídání a změnami na jednotlivých postech. V 81´ zaskočil útočník domácích nepříliš důraznou, ale dobře umístěnou střelou k tyči našeho brankáře a bylo vyrovnáno na 1:1. Snaha domácích na vstřelení vítězné branky v závěru byla velká. Obětavá hra naší obrany, však nerozhodný výsledek ubránila. Zde platí pořekadlo – „každý bod z venku se počítá“. Takže získaných podzimních 19 bodů dává relativní klid do přípravy na jarní sezónu a ke konsolidaci hráčského kádru. Za což patří hráčům, kteří se podíleli na bodovém zisku díky.

L.P.

[flagallery gid=209]