Hodnocení utkání starších žáků s Vítkovicemi

FC OSTRAVA-JIH – MFK VÍTKOVICE 1:3 (1:2)

SESTAVA: KŘIŽÁK DAVID – RATAJ, MATIÁŠEK, RÁCZ, SZEWCZYK, MASNICA, SOUKUP, ŠÍKL, KŘIŽÁK DENIS, ZBOŘIL, ŠEBESTA, PASTIEROVIČ, KOŽUŠNÍK, DĚCKÝ, DVORNÍK

Většinu 1. poločasu jsme předváděli velmi dobrou hru a byla jen velká škoda, že se nám nepodařilo vstřelit více branek. Skóre utkání jsme otevřeli po výborném napadání v soupeřově šestnáctce, když se do prázdné brány trefil ve 24´ min Filip Zbořil. Bylo to na podzim vůbec poprvé, co jsme v zápase vedli, leč netrvalo to dlouho … hned z následného rozehrání jsme chybovali ve středu pole a soupeři dali tak prostor ke kombinaci až za naší obranu, která byla zakončena nekompromisní střelou, 1:1. Může nás jenom mrzet naše nevyužitá standardka z hranice velkého vápna, která naopak hosty nakopla k větší aktivitě, když do té doby jsme byli lepším týmem. Rychlý vyrovnávací gól ve 25´min zcela změnil poměr sil na hřišti a v obraně jsme najednou měli plno práce. Bohužel naší velkou bolístkou jsou rohové kopy, kterým nedokážeme dostatečně čelit, což opět naplno ukázal i tento zápas. Po prvním rohovém kopu Vítkovic ve 28´ min jsme prohrávali 1:2, když jsme si nepohlídali nikoho na zadní tyči, kde stáli tři volní vítkovičtí hráči !!!

V druhé půli pak už nebyla naše hra s míčem tak dobrá, zbytečně jsme vlastními chybami ztráceli míče, což by se nemělo stávat. Nepřesné přihrávky, špatné zpracování, dlouhé držení míče, nesmyslné nákopy na nikoho, špatné postavení při bránění …. pořád toho kupíme dost. Zápas skončil celkovým výsledkem 1:3, když vítkovičtí zúročili ještě jeden zahrávaný roh. Co se týče našich útočných šancí ve 2. poločase, tak za zmínku stojí pouze individuální průnik Dominika Matiáška, kterého vychytal až gólman. Jinak nic. V podstatě celý podzim hrajeme s nevýraznou a málo nebezpečnou útočnou silou … Ale abych nekončil pesimisticky, konečně nám kluci v zápase ukázali vyšší nasazení, bojovnějšího ducha a také emoce, což je příslib do další práce. A protože se jednalo o poslední náš domácí zápas čekala po utkání na všechny naše hráče (i ty nenominované) pizza.

BRANKA FCOJ : ZBOŘIL
HODNOTIL: TR. FATKA