Hodnocení vystoupení ml. žáků FCOJ v utkáních s Albrechticemi, Petřkovicemi a Rýmařovem

27. 8. 2023 FC Ostrava Jih – FK Baník Albrechtice 3:7 (2:6)

Hodně špatný zápas jsme odehráli se soupeřem FK Baník Albrechtice. Od první minuty jsme byli horším, nedůsledným a pomalým týmem. Hráči soupeře nás od začátku přehrávali snad úplně ve všem. Už v první minutě, po naší nedůslednosti, jsme inkasovali první gól. Kluci zvýšili aktivitu a vyrovnat se nám povedlo ve třetí minutě, kdy se k odraženému míči dostal Max Lipták. Bohužel aktivita nám nevydržela a soupeř trestal v 11 a 14 minutě a najednou to bylo 1:3. Snížit se nám podařilo ve 22 minutě po zásluze hráče Robina Holuba. Jenomže potom jsme přestali úplně hrát. V rozmezí 2 minut jsme dostali tři branky a bylo po zápase.

V poločase jsme si vysvětlili špatné řešení zápasových situací a hlavně naivitu v bránění soupeře. Jenže po nešťastně odraženém míči ve 43 minutě, soupeř dal už v pořadí sedmý gól. Od té doby naší borci soupeře k ničemu nepustili a vytvářeli jednu akci za druhou. Bohužel ani z rohu, ani ze hry se nám nepodařilo překonat dobře chytajícího brankáře soupeře. Překonat se nám ho povedlo až v poslední minutě, kdy po pěkné akci si vzal míč Vojta Salapatek a nedal brankáři žádnou šanci. Konečný výsledek 3:7.

Bohužel za předvedený výkon ve druhém poločase to pro nás je velmi krutý výsledek, ale fotbalový zápas se hraje celých 60 minut.

Branky FCOJ: Lipták, Holub, Salapatek

Hodnotil: tr. Žůrek

30. 8. 2023 FC Ostrava Jih – FC Odra Petřkovice 7:2 (2:1)

Bohužel kvůli špatnému počasí a terénu jsme náš domácí zápas museli odehrát na hřišti soupeře.

Opět jako každý zápas jsme začátek utkání prospali. Soupeř otevřel skóre po naši chybě v obraně už ve 3 minutě. Naštěstí pro nás, tento gól nás probral a začali jsme na hřišti předvádět to, co umíme. Vyrovnat se nám povedlo ve 20 minutě po zásluze Vojty Salapatka. Krátce poté se k míči dostal hráč Viktor Vojtasík, ale po pěkné kličce brankáři netrefil prázdnou bránu,… stane se. Ve 28 minutě už měl Viktor větší štěstí a opět po kličce brankáři, se konečně trefil a výsledek byl 2:1.

O přestávce mezi poločasy jsme se snažili kluky hlavně podpořit. Začátek druhého poločasu byl totožný s tím prvním. Už ve 32 minutě jsme bohužel dostali vyrovnávací gól na 2:2. Kluci se ale zaskočit nenechali a předváděli opět velmi dobrý výkon. Naše dominance v zápase se začala stupňovat a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Toho využil Max Lipták a ve 37 minutě nám vrátil vedení v zápase 3:2. Po další pěkné akci se ve 45 minutě k odraženému míči dostal Michal Tvarůžka a skoro z půlky hřiště dokázal prostřelit soupeřova brankáře 4:2. A to od nás nebylo vše. Hned ve 47 minutě se z rohu dokázal po perfektním náběhu dostat k míči Šimon Novák a už to bylo 5:2. Ve 49 minutě se už podruhé v zápase dokázal prosadit Viktor Vojtasik a skóre zápasu navýšil na 6:2. Výsledek se zastavil až ve 53 minutě, kdy se prosadil velmi dobře hrající David Šikl a upravil na konečných 7:2

Kluci za zápas zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru.

Branky FCOJ: Salapatek, Vojtasík 2x, Lipták, Tvarůžka, Novák, Šikl

3.9.2023 Rýmařov — Ostrava-Jih 5:1 (5:1)

Velmi špatný vstup do utkání jsme předvedli proti domácímu Rýmařovu. Během prvních 11 minut zápasu jsme dokázali inkasovat 4 góly, kterým předcházeli obrovské chyby v obraně. Nedokázali jsme zachytit dlouhé nákopy za naší obranu a to se nesmí stávat. Trochu nám zvedl náladu v 16 minutě Patrik Dostál, který dokázal propálit brankáře soupeře a snížil na 4:1. Bohužel i přes zvýšenou aktivitu, jsme si znovu nepohlídali dlouhý nákop a soupeř ve 22 minutě zvýšil na 5:1.

Druhý poločas byl přesný opak toho prvního. Soupeře jsme k ničemu nepustili a předváděli jsme velmi slušnou hru. Bohužel další gól se nám dát nepodařilo a utkání tak skončilo 5:1.

Branka FCOJ: Patrik Dostál