Zhodnocení zápasu st. žáků v Petřkovicích

30.8.2023 Odra Petřkovice – FCOJ 3:1 (1:0)

Sestava: Křižák – Rataj, Matiášek, Pastierovič, Rácz, Soukup, Šporn, Šíkl, Šebesta, ZBořil, Bittner, Tvarůžka, Děcký, Tylšar

Utkání jsme museli přeložit z důvodu naší nezpůsobilé hrací plochy do Petřkovic, kde na nás čekalo nejen dobře připravené hřiště, ale i soupeř. Soupeř, který byl odhodlán pro zisk 3 bodů odevzdat na hřišti téměř vše, což nám bohužel stále chybí. Přístup většiny našich hráčů byl v utkání žalostný, mizerný, k zamyšlení, k pláči …. To, že nám dělají problémy základní fotbalové dovednosti či pravidla (zpracování, přihrávky, ofsajdové postavení) musíme holt nahradit větší bojovností a pohybem, bohužel realita je taková, že se bojíme chodit do soubojů, schováváme se za hráče a ani pohybem po hřišti nejsme schopni konkurovat soupeřům. Proč bych se přece měl snažit, když je to prostor někoho jiného, že? Takhle pánové NE!!! Zamyslete se a začněte už konečně MAKAT jeden za druhého a když bude třeba, tak i jezdit po prd….a hryzat trávu. Když k tomu přistoupíme všichni stejně, výsledek se určitě dostaví. Co se týče samotného zápasu, tak v průběhu celé hrací doby jsme byli horším týmem, byť v poločase jsme prohrávali milosrdně jen 1:0.

V druhé půli pak domácí po rohu navýšili skóre na 2:0 a zdálo se být hotovo, neboť jsme do té doby v útoku nic nepředvedli. Snížení však nakonec přišlo gólem Filipa Rataje, který po dobrém společném napadání „nově utvořené útočné trojice“ využil chyby v obraně a střelou z hranice vápna zavěsil. Domácí po gólu trochu znervózněli, dokonce jsme měli i druhou skvělou příležitost na vyrovnání Martinem Šíklem, ale nakonec v poslední minutě z přímáku stanovili konečné skóre na 3:1. Vítězství domácích lze považovat za zcela zasloužené. Z hráčů pak chválím Martina Šíkla za příkladnou bojovnost a nasazení v celém průběhu zápasu a dále pak gólmana Davida Křižáka, který svými zákroky (a výběhy) zlikvidoval několik velmi slibných gólových příležitostí. Také děkuji rodičům za pomoc při přepravě kluků na zápas.

Branky: Rataj
Hodnotil: tr. Fatka