Hodnocení zápasu s MFK Vítkovice

25.3.2023 FC OSTRAVA-JIH – MFK VÍTKOVICE „B“ 5:2 (1:2)

Sestava domácích: Král – Němec, Machala, Konečný, Stojan – Leščák, Fiala P., Coufal, Janošec – Gaži, Chrašč

Střídání: 54. min. Korbačka – Stojan, 54. min. Gregor – Fiala P. 67. min. Dička – Janošec 83. min. Hampel – Gaži, 83. min. Sporina – Machala

ŽK: 30. min. Němec, 47. min. Fiala P., 91. min. Coufal

Branky:43. a 59. min. Gaži, 65. min. Dička, 87. min. Coufal (P), 89. min. Korbačka

Průběh utkání : Do utkání jsme vstoupili hodně snaživě, ale taky hodně nervózně. Přihrávky se nedařily a vyvrcholením nedobrého vstupu do utkání byla úvodní branka soupeře. Byla zcela vhodná do Silvestrovského pořadu. Nicméně postupem času jsme se zlepšovali, soupeře jsme přehrávali, ale koncovka byla bídná. Soupeřův brankář se překonával a na naše hráče v koncovce padla deka. Na závěr první poloviny utkání jsme „vyrobili“ další hrubku, kdy soupeř z ojedinělého protiútoku ze strany odcentroval a hosté nadvakrát dostali míč do naší branky a podruhé v utkání se dostali do vedení.

V poločasové přestávce jsme vydechli, něco si řekli o klidu v rozehrávce, o klidu v koncovce a i když to zpočátku, hlavně v rozehrávce drhlo, tak jsme přebrali otěže utkání do svých rukou. Projevilo se to vypracováním několika dalších šancí, které jsme nakonec dokázali proměnit a utkání tak rozhodnout v náš prospěch.

Hráči odvedli nadšený, bojovný výkon, který byl korunován vítězstvím v prvním jarním utkání. Speciální pochvala patří hráčům z lavičky, kteří naskočili do utkání a byli nedílnou součástí naší výhry.

 Utkání hodnotil Miroslav Černík, trenér.