Hodnocení zápasů st. žáků proti Brušperku a Pustkovci

Trenéři starších žáků zhodnotili víkendové výhry svých svěřenců

14.5.2023 FCOJ – SK Brušperk 3:0 (1:0)

Sestava: Maralík – Carbol, Kobylák, Matiášek, Dunka Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Zbořil, Mlčoch, Musil, Černík, Soukup

V dalším kole náš čekal Brušperk. Kluci od začátku hráli na míči, ale bohužel pouze po šestnáctku. Až ve 22´min utekl Kuba Leikep a překonal brankáře. To byl jediný světlý moment prvního poločasu. Za celý poločas jsme nevystřelili na bránu soupeře. Hosté měli jednu střelu, ale s tou si náš brankář poradil. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Kluci tlačili, ale střely nepřibývaly. Až dostal míč do běhu Adam Pavelka, zatáhl ho po křídle a na zadní tyči našel Daniela Mlčocha a skóre se konečně posunulo na 2:0 pro nás. Za chvilku si Jan Ryška naběhl na roh a nekompromisní hlavičkou uzavřel výsledek na 3:0. Kluky musíme pochválit, že soupeře nepustili do žádné šance, ale na druhou stranu se musíme podívat, že ani my jsme směrem dopředu moc nepředvedli. Někteří si musí uvědomit, že je rozdíl mezi „Krajem“ a „Městem“.
Branky: Leikep, Mlčoch, Ryška
Hodnotil: tr. Mlčoch

14.5.2023 FC Ostrava-Jih“B“ – Pustkovec 14:1

Sestava: Křižák – Bittner, Děcký, Rácz, Soukup, Zbořil, Matiášek, Černík, Musil, Dunka, Palkovský

Zápas se odvíjel tak, jak jsme podle postavení v tabulce očekávali. Nástup do zápasu jsme měli přímo znamenitý, když ve 3´min po rychlém autovém vhazování se dostal sám před brankáře Dominik Bittner a ranou k tyči zavěsil. Efektivita v zakončování pokračovala i nadále, když se v rozmezí dalších 6 minut dvakrát trefil Dominik Matiášek a jednou Roman Dunka. Na ukazateli tak svítilo po devíti minutách skóre 4:0. U našich borců bylo vidět, že přistoupili k utkání velmi zodpovědně a koncentrovaně. Za celý zápas jsme soupeře pustili jen do dvou vyložených šancí, z toho jedna byla proměněna. Další góly jsme pak stříleli už jenom my. Střelecky se dařilo Romanu Dunkovi, který se radoval celkem 7krát. Soupeř odpadl fyzicky a možná i psychicky. Každý z našich hráčů nechal na hřišti všechno a zápas jsme tak zaslouženě vyhráli výraznějším brankových rozdílem. Také jsme rádi za zlepšující se hru a výkonnostní progres hráčů.

Branky: Dunka 7, Matišek 2, Palkovský 2, Musil 2, Bittner
Hodnotil: tr. Fatka