Hodnocení zápasů starších žáků proti D. Benešovu a Kr. Poli

30.4.2023 FCOJ st. žáci – Dolní Benešov 6:0 (3:0)

Sestava: Maralík / Palkovský (36´) – Carbol, Kobylák, MIšán, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Mlčoch, Zbořil, Dunka, Musil, Matiášek, Černík

Hodnocení:
Za krásného slunečného počasí nás přijel prověřit tým z Dolního Benešova. Naši kluci hned od začátku převzali otěže utkání a jasně soupeře přehrávali. Sice jsme na první gól čekali téměř 15 minut, ale stál za to. Roman Dunka utekl po křídle a krásným centrem našel Adama Pavelku a ten ještě krásnějším a velmi těžkým kopem otevřel skóre. Další gól přidal Vojtěch Fatka, který skvělým napadáním donutil hostujícího obránce k chybě a po kličce brankáři zasunul míč do prázdné branky, 2:0. Poločas skončil 3:0, kdy Šimon Serafin dorazil míč po střele Honzy Černíka.

Druhou půli jsme opět začali tlakem, ale na další gól jsme si chvíli museli počkat. Míč si vzal Šimon Serafin, navedl si ho na svou „silnější“ levou nohu a pomocí tyče zvýšil skóre na 4:0. Za další 2 minuty se skóre opět měnilo, kdy zhruba ze šestnáctky vystřelil Daniel Mlčoch a bylo to 5:0. Konečnou podobu utkání dal Roman Dunka, když se k němu dostal odražený míč po rohu a nekompromisně ho zavěsil pod břevno. Výsledek 6:0 asi odpovídá průběhu utkání. Před 14 dny jsme odehráli nejhorší první poločas za naší éry. Tentokrát to byl snad jeden z nejlepších prvních poločasů, ne-li úplně nejlepší. Kluci si dávali míč rychle od nohy, skvěle kombinovali a hlavně nenakopávali balóny zbytečně dopředu. Druhá půle byla o něco slabší, ale v takovém tempu a kvalitě snad ani nejde odehrát celé utkání. Nejdůležitější teď bude, ať nám to nestoupne do hlavy a takový výkon opakovat co nejčastěji. Pořád nás čeká ještě spousta zápasů.
Branky: Serafin 2, Pavelka, Fatka, Mlčoch Dunka
Hodnotil: tr. Mlčoch

30.4.2023 FC Ostrava-Jih „B“ – Krásné Pole 21:0 (10:0)

Sestava: Křižák – Matiášek, Bittner, Děcký, Musil, Černík, Mlčoch, Zbořil, Rácz, Palkovský

Hodnocení:Nedělení dopoledne nás čekal tým z Krásného Pole. Tady není moc co hodnotit. Je to druhý nejhorší tým soutěže a naši kluci si s chutí zastříleli. Výsledek 21:0 mluví za vše. Soupeř měl za celý zápas jednu nebezpečnou střelu a tu David Křižák chytil. Radost máme, že až na jednoho hráče všichni dali gól.
Branky: Zbořil 5, Musil 4, Matiášek 3, Mlčoch 3, Palkovský 3, Černík, Děcký, Rácz