muži 15.4.2017 O.-Jih – Chuchelná

Mistrovské utkání mužů – 15. 4. 2017 – sobota 16:00

FC Ostrava-Jih – TJ Spartak Chuchelná 4:3 (2:1)

Sestava: Drobec – Šimko, Prokeš (k), Konečný, Janošec – Strempek, Mecner, Válek, Gaži F. – Gaži M., Korbačka.

Branky: 25´ Gaži F., 42´ Gaži M., 74´ Gaži M., 76´ Válek

Střídání: 46´ Miškařík za Mecnera, 61´ Čajka za Strempeka, 64´ Gřunděl za Gažiho F., 80´ Zima za Korbačku, 90´ Bednář za Janošec.

ŽK: 88´ Konečný

Jižané si připsali již čtvrtý vítězný korálek na jaře za sebou.

Utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou. Když hostující tým přijela podpořit početná skupina jejích fanoušků. Kteří svým povzbuzováním vybičovali své hráče k velmi dobrému výkonu. Tým domácích hnala k úspěšnému výsledku především naše věrná fanynka Šárka – díky.

Hostující tým se opíral především o výkony zkušených hráčů – bratry Neuwirthy, Švece a hbitého Gargoše. Hra se přemisťovala z jedné poloviny na druhou polovinu. Obě mužstva se snažila získat hru do své moci. V 21´ se hosté ujali vedení 1:0. Když na centrovaný míč z trestného kopu do pokutového území domácích, se nejlépe orientoval Neuwirth Aleš a hlavou skóroval. Radost hostu netrvala dlouho. Již 25´ na 1:1 vyrovnával Gaži Filip. Oba týmu si vytvořili ještě několik střeleckých příležitosti. V 42´ se prosadil v pokutovém území hostu Gaži Matěj a strhl vedení na 2:1 pro domácí.

V druhém poločase hosté mohutně povzbuzování svými fanoušky, vyrovnali v 60´skóre na 2:2 brankou Lokaje. Domácí se nechtěli smířit se ztrátou tři bodů a postupně zvyšovali tlak na branku soupeře. Zúročení tlaku se podařilo v 74´ Gažím Matějem na 3:2, který se opět výborně prosadil v pokutovém území soupeře. V 76´ pojistku na vítězství přidal Válek Jan – 4:2. Hosté se však nevzdávali a v 88´ snížili na 3:4 brankou Švece z trestného kopu. Další brankovou pojistku pro domácí mohl přidat v 90´ Zima Filip, ale střela minulá branku soupeře. Poslední minuty probíhaly za zbytečné nervozity hráčů obou týmu. Když došlo k několika zbytečným potyčkám mezi nimi. Poslední hvizd rozhodčího ukončil toto zajímavé, bojovné a dramatické utkání. Ve kterém se z vítězství radovali domácí jižané. Blahopřejeme.

K dalšímu utkání zajíždí FC Ostrava-Jih k tradičnímu rivalovi do Vřesiny. Hraje se v neděli 23. 4. 2017 v 16:00. Doufáme, že naší fanoušci přijedou povzbudit náš tým v co největším počtu.

L. P.

[flagallery gid=229]