Mistrovské utkání mužů – 12. 8. 2017 – sobota 17:00

TJ Sokol Dolní Lhota – FC Ostrava-Jih  1:3 (0:2)

Sestava: Zima – Šimko, Konečný, Janošec, Mecner – Gaži F., Prokeš (k), Válek, Miškařík – Kadlčík R., Gaži M.

Branky: 17´ Gaži M., 23´ Miškařík, 70´ Prokeš

Střídání: 60´ Němec za Kadlčíka, 75´ Bober za Gažiho M.

ŽK: 75´ Němec, 90´ Janošec

Vydařený vstup do nové sezóny.

Před zahájením utkání nové sezóny se domácí loučili s dlouholetým funkcionářem Petrem Čížkem a hráčem Milanem Součkem. Poté bylo zahájeno první mistrovské utkání podzimní části soutěže I. B. třídy skupiny „B“.

Před utkáním musel trenér jižanu Miroslav Černík vzhledem k zranění obou brankářů, řešit koho postaví do branky. Nakonec tento post obsadil Filip Zima, který se svého úkolu zhostil velice dobře.

Domácí zřejmě pod dojmem po zápasovém posezení s oběma oslavenci nezačali příliš koncentrovaně. Již v 2´ postupoval hráč jižanu Jan Válek sám na brankáře domácích, ale svou šanci nevyužil. Za další tři minuty měli jižané další šanci a opět bez brankového efektu. Poté domácí tým zpřesnil svou hru a hra se vyrovnala. Pozorná obrana hostů a brankář jihu, však žádné nebezpečí nepřipustila. V 17´ se po rohovém kopu prosadil Matěj Gaži a rázem jižané vedli 1:0. Od této chvíle hráči Ostravy-Jihu získali převahu, kterou zúročili v 23´ brankou Martina Miškaříka – 2:0 pro Jih. Do konce poločasu i přes další šance jižanu, již žádná branka nepadla.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a získali územní převahu. Kterou zúročili v 50´ na snížení skóre 1:2. V těchto chvílích to nevypadalo pro jižany dobře. Dobrá obrana a brankář jihu, však další brankové příležitostí domácích zlikvidovali. Postupně hra na obou stranách postrádala přesnost a patřičnou kvalitu. Rozhodující momenty utkání nastaly v 68´, když byl vyloučen domácím jejích útočník. A 70´ když z trestného kopu z 40m pohotově zakončil kapitán hostů Michal Prokeš a bylo to 3:1 pro jižany. Do konce utkání hosté kontrolovali hru i výsledek. V závěru ještě měli možnost navýšit skóre, ale to se nepodařilo. Takže zasloužené vítězství jižanu.

Další utkání sehrají jižané 19. 8. 2017 v 17:00 doma s Píšti.

Přijďte povzbudit svůj tým v co největším počtu.