Mistrovské utkání mužů – 6. 5. 2017 – sobota 16:30

TJ Sokol Dolní Lhota  – FC Ostrava-Jih  1:3 (1:2)

Sestava: Drobec – Šimko, Janošec, Konečný, Mecner – Strempek, Prokeš (k), Válek, Miškařík – Gaži M., Gaži F.

Branky: 25´ Miškařík, 42´ Gaži Filip, 82´ Gaži Matěj

Střídání: 61´ Gřunděl za Janošece, 77´ Zima za Miškaříka, 87´ Bednář za Gažiho Filipa

ŽK: 37´ Mecner, 73´ Válek, 90´ Drobec

Zasloužené tři body z Dolní Lhoty.

Po odloženém domácím utkání s Kozmicemi, náš tým zajížděl na půdu Dolní Lhoty, která na jaře hraje velmi dobře. Na závadu kombinačně hře byl nerovný terén, který způsobilo nepříznivé počasí posledních dni.

Domácí začali mírným náporem a vytvořili si několik nepříjemných situací před naší brankou. Hráči jihu postupně zpřesnili hru a již v osmé minutě mohli jít do vedení. Dobře chytající brankář domácích byl však proti a příležitost Honzy Válka zlikvidoval. Za dvě minuty na to mohl skórovat Patrik Strempek, ale i jeho hlavička skončila v náručí domácího brankáře. Domácí to nevyvedlo z míry a v 15´ se dostali do vedení brankou Zezulky. My jsme se však nadále tlačili k brance domácích. V 25´minutě napřáhl ke střele z 16 m Miškařík Martin a za pomocí teče domácího obránce vyrovnal na 1:1. Naše územní převaha se postupně stupňovala. A v 42´ jsme šli zásluhou dobré kombinaci bratří Gažiových do vedení 2:1, když branku vstřelil mladší z nich Gaži Filip.

Domácí se v druhém poločase snažili o vyrovnání, ale dobře chytající Drobec byl proti a již za svá záda nepustil žádnou střelu. My jsme postupně začali kontrolovat hru a vývoj utkání. V 82´ přidal pojistku na naše vítězství 3:1 po rohu, hlavou Gaži Matěj. Domácí měli ještě tři minuty před koncem utkání možnost snížit, ale naší obránci ošemetnou situaci vyřešili.

Takže zasloužené vítězství na horké půdě v Dolní Lhotě.

Na sobotu 13. 5. 2017 v 16:30 vás zveme na derby utkání s vedoucí Hrabovou.