muži FC O.-Jih – Krásné Pole

Mistrovské utkání mužů – 8. 9. 2018 – sobota 16:00

FC Ostrava-Jih – TJ SOKOL Krásné Pole 4:0 (3:0)

Sestava: Vaňo – Šimko J., Prokeš, Konečný, Leščák – Korbačka, Mika-Válek, Gaži M., Petrovský – Gaži M., Kadlčík R.

Branky: 7´ Mika Válek, 16´ Petrovský, 23´ Kadlčík R., 68´ Gaži F.

Střídáni: 46´ Němec za Petrovského, 60´ Janošec za Korbačku, 68´ Stojan za Leščáka, 72´ Zima za Gažiho M., 81´ Malošík za Kadlčíka R.

ŽK: 48´ Mika Válek, 54´ Němec

Vítězná série pokračuje, pět utkání = 15 bodů.

Před zahájením utkání předali zástupci klubu dárek zdravotnici paní Zdeňce Třosové, u příležitostí jejího životního jubilea. Ke gratulací pevného zdraví, štěstí a osobní pohody se připojují všichni členové a fanoušci klubu.

Utkání se hrálo po dopoledním dešti na kluzkém a místy rozmáčeném terénu. Tím kladl větší nároky na technické dovedností hráčů obou týmu.

Domácí jižané začali utkání opět ve velkém nasazení a přímočarými útoky na branku soupeře. Které zúročili již v 16´ brankou Miky Válka na 1:0. Hosté se prezentovali především střelbou ze střední vzdáleností. Měli smůlu v tom, že v brance domácích čaroval Radek Vaňo, který zneškodnil tři tutové branky a vdané chvíli podržel svůj tým. Domácí na kanonádu hostu odpověděli v 23´ brankou Petrovského Honzy a bylo 2:0. Ve 23´ využil zaváhání obránce hostu Kadlčík Richard a z úniku zvýšil na 3:0 pro Jižany. Vzhledem k celkové vyrovnané hře, bylo skóre pro hosty kruté.

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru z několika šancemi na obou stranách. Na konečné skóre 4:0 v 68´ upravil Gaži Filip po hrubé chybě hostujícího brankáře. I přes po většinou vyrovnané hře bylo vítězství domácích zasloužené. Díky lepší koncovce a většího množství šanci.

V sobotu 15.9.2018 zajíždějí Jižané do Darkovic, které zvítězily venku nad Slovanem Ostrava 6:1!!!!! Hraje v 16:00 hodin. Věříme, že Jižané neztratí svou dobrou formu a přivezou body domu.

L. P.

[flagallery gid=314]