Mistrovské utkání mužů – 6. 5. 2018 – sobota 16:30

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Kozmice 0:2 (0:2)

Sestava: Janoušek – Leščák, Zima, Prokeš (k), Šimko M. – Ražný, Strempek, Šlachtovský, Kadlčík R. – Korbačka, Gaži F.

Branky: 0 – 9´ Tomis, 45´ Gais

Střídáni: 46´ Stojan za Leščáka, 66´ Malošík za Šimka M.

ŽK: 36´ Gaži F., 88´ Malošík

Jarní výsledky doma věrnou kopií podzimu.

Jarní výsledky domácích utkání zatím kopíruji podzim. Z venku jižané vozí body a doma je ztrácejí. I když domácí tým byl oslaben o několik zraněných hráčů a hráčů plnicích své pracovní povinnosti, očekávali domácí příznivci lepší výkon. Obzvláště po dvou vítězstvích venku. Hra domácího týmu postrádala patřičné nasazení, přesnost přihrávek a nápaditost. Soupeř z Kozmic byl běhávější, bojovnější a ze snahou odvést si domu body, což se jím nakonec podařilo.

Rozhodující momenty utkání. V 9´ minutě zahrávali hosté trestný kop, než se naše obrana zformovala, přišel centr do pokutového území. Kde si naběhli tři hráči hostu a špatné vyběhnutí brankáře, umožnilo vstřelit hlavou vedoucí branku hostu 0:1. Potom přišli dvě šance jižanu. Nejprve po centru z rohu, hlavou mířil míč do růžku branky, ale bravurním zákrokem střelu zlikvidoval brankář hostu (46 let!!!). Ten sám zákrok předvedl i při střele z trestného kopu Kadlčíka. Hosté se ještě několikrát dostali do šanci. Na štěstí byla jejich muška vychýlená. Vše si vynahradili 45´ když z rychlého protiútoku dvou hráčů na naše tři obránce se dostali do zakončení a rázem to bylo 2:0 pro Kozmice.

V druhém poločase hosté pod vidinou dvoubrankového vedení hráli obezřetně a kontrolovali vývoj utkání. Domácí se svou bezradností a nepřesností nedostali do žádného zakončení.

Proto zasloužené vítězství hostu a domácí ztráta bodů.

Pokud bude platit podzimní zásada, měli jižané přivést nějaké body z Chuchelné. Kde se hraje v neděli 13. 5. 2018 16:30. Držme hráčům z jihu palce.