Mistrovské utkání mužů – 2. 6. 2018 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Klimkovice 2:2 (1:1)

Sestava: Janoušek – Šimko M., Prokeš (k), Leščák, Zima – Kadlčík R., Janošec, Gaži M., Stojan – Gaži F., Vidlička

hosté: 4´ Gelnar, 77´ Švec (pok. kop)

Střídáni domácí: 5´ Malošík za Zimu

ŽK domácí: 18´ Stojan, 56´ Janošec

Spravedlivá dělba bodů.

Bohužel, marodka domácích se nevyprázdnila, takž k dispozicí bylo jen dvanáct hráčů včetně jednoho dorostence. Přítomní hráči předvedli obětavý a bojovný výkon, za což jím patří pochvala.

To soupeř z Klimkovic přijel kompletní a netajil si odvést tři body, podle ohlasu (FC Ostrava-Jih v minulém kole utrpěl vysokou porážku ve Strahovicích v poměru 6:2, v předchozím domácím zápase také podlehl, tentokrát Velké Polomi 2:3. Sérii dvou porážek v řadě určitě nebude chtít soupeř prodlužovat a určitě bude mít zájem si také napravit reputaci na domácím hřišti. I když papírové předpoklady hovoří pro Klimkovice, dá se očekávat vyrovnaný boj.)

Úvod utkání o tom napovídal. Již ve 4´ se hosté ujali vedení 1:0 brankou Honzy Gelnara, který svou nepříliš vydařenou střelou zaskočil domácího brankáře. Další pohroma přišla v 5´, když ze hry odstoupil zraněný Zima Filip a místo něj nastoupil Malošík Zdeněk. Takže v případě dalšího zranění by museli hrát domácí oslabení. Tato situace nehrávala hostům, kteří v tuto chvíli měli mírnou územní převahu. Klimkovičtí hrozili především po centrovaných míčích z rohových kopů a střelbou ze střední vzdáleností. Pozorná obrana a dobrý výkon domácího brankáře Janouška Tomáše jím již nedovolil skorovát. Domácí jižané se postupně osmělovali a hrozili především z rychlých protiútoků. To nakonec vyústilo v 42´, když z prostoru levého křídla centroval Stojan Radek na branku soupeře. Nepříliš vadeřený centr skončil k překvapení všech přítomných, v opačném horním růžku soupeřové branky a rázem bylo vyrovnáno na 1:1. Do konce poločasu měli domácí ještě dvě šance. Ale brankář hostu Bača Michal svými zákroky napravil své předchozí zaváhání. Takže do kabin se šlo za remízového stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili obě mužstva ze snahou strhnout vítězství na svou stranu. K vidění byl viděn fotbal nahoru a dolu. Z několika brankovými příležitostí na obou stranách. Které pozorní brankáři obou týmů nepustili za svá záda. Skóre se měnilo v 71´ na 2:1 pro domácí. Když chybu hostujícího obránce hostu využil domácí Gaži Filip a přehodil vybíhajícího brankáře hostu. Radost domácích trvala jen šest minut. V 77´ vyrovnali hosté z pokutového kopu Švecem Jaroslavem na 2:2. Do konce utkání již žádná branka nepadla.

Takže spravedlivá remíz pro oba týmy. L. P.