muži FC Ostrava-Jih – Velká Polom

Mistrovské utkání mužů – 19. 5. 2018 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Velká Polom 2:3 (1:1)

Sestava: Janoušek – Šimko M., Němec, Prokeš (k), Stojan – Strempek, Janošec, Gaži M., Kadlčík R. – Korbačka, Gaži F.

Branky: 4´ Gaži Filip, 82´ Kadlčík Richard (pk) – 34´ Sztefek Pavel, 58´ Sztefek Jakub,

88´ Mučka

Střídáni: 61´ Vidlička za Stojana

Domácí trápení pokračuje.

Domácí jižanům se ani ve čtvrtém jarním utkání doma nepodařilo vybojovat 3 body. Hosté z Velké Polomi přijeli ze snahou odčinit domácí debakl 0:7 od Petřvaldu na Moravě a užit si fotbalu. Což se jím plně zdařilo.

Domácí šli již ve 4´ do vedení 1:0 brankou našeho nejlepšího jarního střelce Gažiho Filipa, který křižnou střelou z levé strany trefil opačný růžek branky. Brzy vstřelena branka jako by uspala celý domácí tým. Když k tomu přidáme špatnou obranu (děravější než pověstný ementálský sýr), bylo pro hosty snadné si vypracovat několik brankových příležitostí. A v 34´ vyrovnali Sztefekem Pavlem na 1:1. Nebýt dobrého výkonu domácího brankáře Janouška Tomáše mohlo být v naší síti více branek. Domácí nebyli schopní si vytvořit kloudnější útočnou akci, která by vyústila v brankovou příležitost.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Hosté zvýšili v 58´ Sztefekem Jakubem na 2:1. Drama začalo, až po vyrovnání v 82´ na 2:2 z pokutového kopu Kadlčíkem Richardem. Od této chvíle domácím narostly křídla a neustále dotíral na branku hostu. Veškerou snahu utnu-li hosté v 88´ vstřelenou brankou na 3:2 pro-ně. V prodloužení měli domácí šanci na vyrovnaní, kterou však ze štěstím zmařil brankář hostu. Takže doma opět bez bodu.