muži FC OVAJIH – Darkovice

Mistrovské utkání mužů – 21. 4. 2018 – sobota 16:00

FC Ostrava-Jih – FK Darkovice 2:2 (2:1)

Sestava: Janoušek – Mecner, Konečný, Konečný, Zima – Kadlčík R., Gaži M., Strempek, Němec – Miškařík, Gaži F.

Branky: 13´ Gaži Filip, 40´ Kadlčík Richard – 9´ Voldán, 48´ Poštulka

Střídání: 34´ Šimko M. za Mecnera, 63´ Vidlička za Gažiho Matěje, 76´ Malošík za Miškaříka, 84´ Kadlčík Denis za Zimu

Domácí neúspěšnost pokračuje, další ztráta.

Domácím Jižanům se vyprázdnila marodka, takže trenér Černík mohyl postavit ideální sestavu.

Utkání začali domácí velmi aktivně a hrou v křídelních prostorech s následnými centry dělali problémy hostující obraně. Hosté ze své první akce na branku domácích udeřili a v 6´ brankou Voldána šli do vedení 1:0. Jižané však v 13´ vyrovnali brankou Gažiho Filipa na 1:1. Nadále měli herní převahu ze spoustou střeleckých pokusu a několika brankových příležitostí, ale bez brankového efektu. Vše si vynahradili ve 40´ když po krásné kombinaci šli do vedení 2:1, brankou Kadlčíka Richarda. Dobrý výkon naladil domácí fanoušky, že konečné skóre bude ve prospěch domácích ještě výši.

Bohužel, aktivitu v druhém poločase převzal hostující tým Darkovic a již v 48´ vyrovnal na 2:2 brankou Poštulky. Domácím rychlé ubývaly síly a přibývalo zbytečných ztrát míče. Hbití hráči soupeře to využívali k průnikům v křídelních prostorech, s následnými centry. V těchto chvílích Jižany podržel brankář Tomáš Janoušek. Jináč by počet branek v domácí síti byl větší. Domácí měli jednu šanci Kadlčíkem, ale bez efektu. Proto byli nakonec hráči i fanoušci rádi za získaný bod.

Pokud bude platit podzimní moto – co se doma ztratí, tak se venku napraví – tak to bude dobré. Držme hráčům jihu palce, ať se jím to podaří.

K dalšímu utkání zajíždějí v neděli 29. 4. 2018 do Šilheřovic, kde se hraje v 16:30.

L. P.

foto

[flagallery gid=287].