muži FC Vřesina – FCOVAJIH

Mistrovské utkání mužů – 8. 4. 2018 – neděle 15:30

FC Vřesina – FC Ostrava-Jih 1:0 (0:0)

Sestava: Janoušek – Mecner, Konečný, Prokeš (k), Zima – Kadlčík R., Gaži M., Strempek, Miškařík – Vidlička, Gaži F.

Branky: 0 – 65´ Livar

Střídání: 54´ Malošík za Zimu, 56´ Kubačák za Vidličku, 85´ Šimko M. Za Kubačáka

ŽK: 31´Kadlčík R., 42´Gaži M.

Z Vřesiny bez bodů.

Tým z Jihu odjížděl na půdu vedoucí Vřesiny se snahou odčinit porážku z předchozího kola doma s Petřvaldem na Moravě. Jižané oslabení o zraněného Němce a indisponovaného Gřunděla jeli napravit svůj první jarní nezdar.

Utkání se hrálo za slunečného ale větrného počasí. Oba týmy se zaměřily především na dobrou obranu, se snahou neudělat žádnou chybu. Takže k ohrožení se snažili především ze standardních situaci. Při jedné z nich hostující Prokeš jen těsně minul horní růžek branky domácích. Domácí se dostali jen do jedné šance, kterou zlikvidoval brankář host Janoušek.

Takže poločas skončil bez branek.

Druhý poločas začal šanci hostujícího Strempeka, ale střelou jen těsně minul domácí branku. Vše nakonec rozhodla 65´ utkání. Domácí zahrávali z levé strany standardní situaci. Na centrovaný míč hostující hráči nezareagovali a vybíhající brankář nedosáhl na centr. Nabíhající hráč domácích Livar a umístil hlavou míč do branky – 1:0 pro domácí. Za zmínku stojí ještě pokutový kop domácích za faul brankáře hostu, který svou chybu napravil vyražením střely z penalty. V závěru pronikl do pokutového území hostující Gaži Filip, ale jeho střelecký pokus srazil obránce domácích na roh.

Takže nepřišli záživné utkání skončilo vítězstvím domácích a tím udrželi 1. místo v tabulce. Jižané budou mít šanci napravit své dva jarní nezdary v dalším utkání. Když zajíždějí na hřiště Bohuslavic. Hraje se v neděli 15.4.2018 v 16:00.

L. P.

foto

[flagallery gid=286]