FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Kozmice 2:0 (1:0)

4. 10. 2014 – sobota 15:30

Sestava: Váňo – Sklenák (60´ Korbačka), Konečný, Zima, Vedlich – Ščigel, Čajka, Miškařík, Petrovský (75´ Žila) – Schüler (80´ Kula), Čakajda (70´ Zdeněk)

Branky: Čajka, Ščigel

KONEČNĚ NAPLNO DOMA!!!

Už to letos asi nebude jiné v tom to počasí, hřiště bylo mírně podmáčené, ale dnes to fotbalu neškodilo. Z tábora domácích zněly před zápasem mírné obavy se sestavou, jelikož několik hráčů a to hlavně v zadních řadách je zraněno, ale i tak si trenérské duo Baculiak, Pavlát poradilo a do zápasu poslalo to nejlepší, co tým může nabídnout.

Od prvních minut se Kozmice tlačili dopředu, šlo vidět, že mají velmi kvalitní a sehraný tým, nehrála se dnes žádná přehnaná nakopávaná, ale dá se říct, že se hrál „TEMPO“ fotbal!!! Už ve 3´zápasu přišla chvíle pro Martina Čajku, který potvrdil, že Kozmice jsou jeho oblíbený gólový tým, po přihrávce Schülera napálil tzv. šídlem míč přímo do šibenice hostujícího mančaftu, 1:0!!! Kozmice si nepřipouštěli, že by nevyrovnali a pustili se znova do útoku. Pro diváka byla vidět v první půli mnoho zajímavých akcí, hosté nastřelili tyč, Radek Vaňo zneškodnil min. dvě dobré šance Kozmic! I domácí nebyli pozadu, hlavně z brejků hrozili, jen koncovka byla o něco horší,2x měl možnost Čakajda, prvně netrefil hlavou bránu a v druhé šanci si nechal utéct míč daleko od nohy, v poslední minutě poločasu mohl přijít KAT z domácí strany, ale ani Schüler a Petrovský nedosáhli na přízemní centr. Poločas 1:0.

V druhé půlce nás Kozmice přitlačili a jen díky výborně hrající naši obraně se nedokázali prosadit, my jsme stále hrozili z brejků, jen už jsme nebyli tak aktivní a hlavně přesní jako v první půli! Kozmice hrozili hlavně jejich nejlepším hráčem Pražákem, měl několik možností zakončit a často vybízel své spoluhráče do šancí. Naše jednička v bráně Radek Vaňo, ale nedopustil, aby nějaká střela skončila za jeho zády a tak jako v první půli mu pomohla jednou tyč, v závěru střídající Kula předvedl důraz ve vápně hostů, když po jeho zakončení brankář Kozmic jen vyrazil na Dana Ščigla a ten do prázdné brány v 83´navýšil skóre na 2:0!!! Kozmice už nedokázali odpovědět, píšťalka rozhodčího ukončila zápas v náš prospěch!!!

Milan Baculiak :“ je třeba dnes všechny pochválit za předvedený výkon a to hlavně v první půli. Je těžké vyzdvihnout někoho, ale určitě Radka v bráně, i stopery Zimu a Konečného a v neposlední řadě Marka Čakajdu, který svým důrazem platil na obranu hostů, jen kdyby proměnil aspoň jednu šanci, co měl“.