Mistrovské utkání mužů – 9. 9. 2017 – sobota 16:00

FC Ostrava-Jih – SK Bohuslavice  2:4 (2:1)

Sestava: Janoušek – Šimko J., Konečný, Janošec, Mecner – Kadlčík R., Prokeš (k), Válek, Miškařík – Gaži F., Gaži M.

Branky: 18´ Miškařík, 34´ Kadlčík R.

Střídání: 57´ Němec za Janošece, 71´ Šimko M. za Mecnera, 80´ Zima za Gažiho M.

ŽK: 72´ Válek

Propadák v druhém poločase.

Domácí tým nastoupil do utkání se snahou odčinit svůj neúspěch z posledního domácího utkání s Vřesinou.

Domácí jižané vtrhli do utkání jako uragán z Floridy. Svými akcemi mnohdy přiváděli soupeře jen do role statistu. Vypracovali si spoustu brankových příležitostí, ale jejích koncovka byla víc než žalostná. Do vedení šel domácí tým v 18´ nádhernou střelou z úhlu Miškaříka na 1:0. V 34´ přidal druhý gól Kadlčík Richard na 2:0. Hostům se podařilo ve 44´ snížit z ojedinělého útoku Štefkem Tomášem na 1:2.

Do druhého poločasu nastoupili hosté povzbuzení vstřelenou brankou. Domácí po výrazné převaze z prvního poločasu však velice lehkovážně. Hosté toho využili k převaze a praktický celý druhý poločas nestačili jižané na jejích herní aktivitu. Na rozdíl od domácího týmu dokázali svou převahu zúročit i střelecký, a to třemi vstřelenými brankami. V 53´ z pokutového kopu Štefkem Romanem na 2:2. V 68´ strhli vedení na svou stranu Hiedukem Radimem na 2:3. A výsledek pečetili v 74´ Juchelkou Michalem na 2:4. Domácí tým svým výkonem zklamal své příznivce, kteří očekávali doma plný bodový zisk, obzvlášť po výkonu v prvním poločase, ale bohužel.

Jižané si mohou svou reputací napravit v Darkovicích, kde se hraje v sobotu 16. 9. 2017 16:00.