muži O.-Jih – Darkovice 17.6.2017

Mistrovské utkání mužů – 17. 6. 2017 – sobota 15:00

FC Ostrava-Jih – FK Darkovice  3:2 (3:1)

Sestava: Drobec – Šimko, Janošec, Konečný, Zima – Strempek, Prokeš (k), Válek, Miškařík – Gaži M., Gaži F.

Branky: 34´ Zima, 40´ Prokeš, 42´ Gaži Filip – 31´ Tannenberger, 64´ Vyletělek Pavel

Střídání: 54´ Gřunděl za Miškaříka, 65´ Žila za Strempeka, 73´ Korbačka za Gažiho Filipa

ŽK: 69´ Gaži Matěj

Vítězné domácí loučení ze sezónou 2016/2017.

Před utkáním klub poblahopřál jménem hráčů, členů klubu a fanoušku pánu Hribovi Michalovi k jeho životnímu jubileu 75let. Pevné zdraví, osobní pohodu a neutuchající optimismus do dalších mnohých let.

Do utkání nastupovali domácí jižané s odhodláním zvítězit a udržet si 3. místo v tabulce soutěže I. B. třídy skupiny B. Což se jím nakonec podařilo.

Utkání začalo velmi svižně ze stran obou soupeřů. Akce se střídaly na obou stranách hřiště. První branku utkání vstřelili hosté z Darkovic, když se prosadil v 31´ jejich obávaný střelec Tannenberger Patrik – 0:1. Postupně domácí přidali na větší aktivitě, hlavně zásluhou naší pravé strany a získali převahu. Kterou zúročili v rozpětí mezi 34 až 42 minutou prvního poločasu. Nejdříve v 34´ prostřelil Zima Filip ze 14m hradbu hráčů před ním a bylo vyrovnáno na 1:1. Ve 40´ vystřelil z 18m Prokeš Michal a za pomocí teče obránce hostu jsme šli do vedení 2:1. Třetí branku přidal v 42´ Gaži Filip po nejhezčí akci v utkání 3:1. Po výkonu v prvním poločase očekávali domácí fanoušci další střelené branky v síti soupeře.

Bohužel, do druhého poločasu jako by nastoupil jiný tým domácích jižanu. Vytratila se přesnost přihrávek, kombinace a nakopávané míče nepřinesly žádné brankové příležitosti. Hosté z Darkovic vycítili příležitost a postupně získali neustálou územní převahu, hlavně zásluhou agilně hrajícího kapitána Vyletělka Pavla. Který v 64´ pochybě obránců jižanu snížil na 2:3. Domácí fanoušci při tomto vývoji utkání měli obavy, zda naše obrana odolá převaze hostů. Nakonec se to podařilo a tři body zůstaly doma.

Blahopřejeme domácím k perně vybojovanému vítězství a k celkovému třetímu místu soutěže.

Věříme, že domácí jižané v novém ročníku navážou na své jarní výsledky a výkony a budou hrát od začátku soutěže na předních místech tabulky.