Muži O.-Jih – Hať

Mistrovské utkání mužů – 8. 4. 2017 – sobota 15:30

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hať  3:2 (2:2)

Sestava: Drobec – Šimko, Prokeš (k), Konečný, Janošec – Strempek, Mecner, Válek, Žila – Gaži M., Gaži F.

Branky: 29´ Strempek, 41´ Válek, 64´ Korbačka

Střídání: 46´ Korbačka za Strempka, 69´ Čajka za Žilu, 85´ Bednář za Mecnera

Tři body zůstaly zaslouženě doma Jižanům.

Domácí namlsaní vysokou výhrou ve Václavovicích šli do utkání s přesvědčením, že navážou na svou střeleckou aktivitu. Tentokrát však střelecká muška byla řádně vychýlená.

Sice již v 2´ po dobré kombinační akci přihrával Filip Gaži z pravé strany před branku soupeře, kde si nabíhal, Šimko Jakub. Bohužel i vinou terénu netrefil míč. Hosty to nevyvedlo z míry a v 8´ udeřili. Z rychlého protiútoku vstřelili Plačkem Davidem svůj vedoucí gól na 1:0. Jižané měli sice neustálé míč na svých kopačkách, ale hra středem hřiště na pozornou obranu hostu neplatila. Když již se odhodlali ke střelbě ze středních vzdáleností, míče míjely branku. Vyrovnání na 1:1 přišlo ve 29´ brankou Strempka Patrika, když z 5m přehodil hlavou vše, co stalo před ním. Hráči hostu byli nadále houževnatí a důslední v bránění. Spoléhali nadále na  rychlé protiútoky. Tato taktika se jím v 37´ vyplatila. Na 2:1 pro ně vstřelil gól opět Plaček David. Domácí ke konci poločasu vyrovnali v 41´ na 2:2 Válkem Honzou. Když jeho střelu z 14m tečoval obránce hostů a brankář již nemohl zasáhnout. Takže do kabin v po prvním poločase odházeli aktéři obou týmu za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhého poločasu domácí trenér Černík udělal jednu změnu v sestavě. Když poslal na hřiště Korbačku Tomáše (čerstvý vlastník Bakalářského titulu – blahopřejeme) za Strempka Patrika. Korbačka Tomáš svým neustálým pohybem a úniky dělal problémy obraně soupeře. Domácí si začali vytvářet střelecké příležitostí, ale jak bylo napsáno v úvodu, střelecká muška byla vychýlená. V 64´ vzal zodpovědnost na sebe Korbačka Tomáš (nejlepší hráč druhého poločasu) a strhl vedení 3:2 na stranu jižanu. Ve zbylém čase domácí nepustily hosty již do žádného úniku a pohlídali si své vedení. Takže nakonec zasloužené vítězství domácích, při přesnější střelbě mohlo být výší. Blahopřejeme.

Další utkání sehrají domácí doma – v sobotu 15. 4. 2017 16:00 s Chuchelnou.

L.P.

[flagallery gid=225]