Mistrovské utkání mužů – 31. 10. 2015 – sobota 14:00

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Kozmice  1:1 (1:1)

Sestava: Maňák – Kováč, Strempek, Kroupa D., Klobása – Čajka, Gelnar, Žila, Palubjak  – Gřunděl, Zima

branky: 21´ Zima

Střídání: 46´ Šembera za Kováče, Miklas za Klobásu, 69´ Leščák za Žilu, 83´ Belina za Gřunděla, 86´ Pavlát za Čajku

ŽK: 42´ Kováč, 44´ Klobása, 65´ Kroupa D.

Na domácí vítězství stále čekáme.

Již dopoledne se musel domácí trenér vyrovnat s dvěma nepříjemnými zprávami. Pro zvýšené teploty se omluvili hned dva hráči základní sestavy, proto musel trenér korigovat sestavení základní jedenáctky.

Hosté vstoupili do utkání rázně a již ve třetí minutě nastřelili tyč naší branky. Našimi hráči to neotřáslo a snažili se překonat obranu hostí, dirigovanou dobře hrajícím Bochňákem. V 21´ minutě přišla chvíle pro Filipa Zimu, který se nejlépe zorientoval před hostující brankou, a bylo to 1:0 pro nás. Naše radost však netrvala dlouho. Po faulu na pravé straně u postranní čáry, následovala standartní situace. Jak již je u nás tradici, míč našel volného hráče soupeře a bylo vyrovnáno. Soupeř tím získal na sebevědomí a získal mírnou územní převahu. My jsme si vytvořili ještě jednu brankovou příležitost. Když pronikl levou stranou do pokutového území Patrik Palubjak a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Martina Čajku. Ale bohužel, střela z osmi metru skončila nad břevnem branky.

Druhý poločas probíhal za mírné převahy hostů. Naše obrana v čele s brankářem Maňákem dokázala odvrátit všechny nebezpečné situace soupeře. Deset minut před koncem utkání nám svitla naděje na vstřelení druhé branky. Když Gřunděl Filip využil zaváhání stopera hostu a postupoval sám na brankáře. Jeho střelu však brankář hostu vytěsnil na roh. Do konce utkání si již ani jedno mužstvo nedostalo do vážnější brankové situace, takže nakonec dělba bodů.

V posledním podzimním utkání hostíme doma předposlední Velkou Polom. Bude to boj o to, komu zůstane podzimní „Černý Petr“. Utkání začíná v 14:00 a přijďte povzbudit naše hráče v co nejhojnějším počtu náš tým.