Mistrovské utkání mužů – 17. 5. 2017 – středa 18:00

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Kozmice  3:0 (2:0)

Sestava: Drobec – Šimko, Strempek, Konečný, Janošec – Čajka, Prokeš (k), Válek, Gaži F. – Miškařík, Gaži M.

Branky: 8´ Gaži Matěj, 24´ Válek, 70´ Válek

Střídání: 20´ Žila za Čajku, 63´ Gřunděl za Miškaříka, 73´ Bednář za Janošece

ŽK: 51´ Konečný, 78´ Bednář, 84´ Válek

Další favorit poražen domácími jižany.

V dohrávce 21. kola domácí jižané hostili dalšího z favoritu soutěže, Kozmice. A počínali si víc, než dobře.

Vstup do utkání se podařil a již v 8´ otevřel skóre v náš prospěch Gaži Matěj 1:0. Rychlé vstřelená branka uspokojila domácí a ti upustili od své aktivní hry. Soupeř toho využil k vyrovnání hry v poli. Kozmice se častěji dostávali na dostřel domácí branky, ale naštěstí pro domácí měli notně vychýlenou mušku. Po deseti minutách od vstřelené branky, si jižané uvědomili, že s tím výkonem bude cesta za třemi body složitá. Zpřesnili kombinaci a zvýšili bojovnost. Což se jím vyplatilo a v 24´ na 2:0 upravil kanonýr domácího týmu Honza Válek. Do konce poločasu zahrávali domácí několik rohových kopů, ale bez brankového efektu.

Do druhého poločasu jižané vkročili aktivně a prakticky měli neustále mírnou územní převahu. V 70´ z přímého kopu a zásluhou teče jednoho z obránce hostů, zvýšil Honza Válek na 3:0. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, i když domácí měli několik střeleckých pokusů. Ale nepřesná střelba nebo zbytečné kombinace na víc místo zakončení, uchránilo hosty od většího brankového přídělu.

Zasloužené vítězství bylo i dárkem pro tajemníka domácích, který se dožívá následující den významného životního jubilea. Hoši dík.

20. 5. 2017 v sobotu hrají jižané v 17:00 na půdě zachraňujícího Svinova.