Mistrovské utkání mužů – 27. 5. 2017 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Slavia Píšť 2:0 (0.0)

Sestava: Drobec – Šimko, Janošec, Konečný, Mecner – Strempek, Prokeš (k), Válek, Gaži F. – Gřunděl, Gaži F.

Branky: 67´ Válek, 70´ Válek

Střídání: 59´ Ondrašík za Janošece, 71´ Dimitrov za Gřunděla, 75´ Zima za Gažiho Matěje, 82´ Bednář za Gažiho Filipa.

ŽK: 50´ Gřunděl, 60´ Strempek

Vítězství domácích jižanu zajistil Honza Válek.

Domácí hostili tým Píště, který bojuje o záchranu v soutěži. Trenér domácích postrádal několik zraněných hráčů. Proto povolal na utkání nadějné dorostence Dimitrova a Ondrašíka, kteří nastoupili v průběhu utkání a rozhodně svým výkonem nezklamali.

Hostující hráči svou aktivitou v začátku utkání zaskočili domácí tým a nepůsobili dojmem, že zde přijeli odevzdat body. Svou rychlou kombinaci a přesnou hrou, neustále zaměstnávali domácí obranu a brankáře Drobce. Jižané po dvaceti minutách přidali více přesností do své hry a vyrovnali hru v poli. Snažili se o střelbu ze střední vzdálenosti, ale ta neměla ty přené parametry. V závěru měli domácí dva závary před brankou hostu, ale neúspěšné. Takže poločas skončil bez branek.

Zřejmě důrazný pohovor domácího trenéra na hráče zapůsobil. Převzali vývoj utkání na své kopačky a získali povětšinou převahu ve hře. Finální fáze však vázla a brankových příležitostí nepřibývalo. Utkání rozhodla střelecká potence nejlepšího střelce soutěže Honzy Válka, do té doby ve hře nepříliš viditelného. Na 1:0 upravil v 67´ a v 70´ přesnou střelou z trestného kopu zvýšil na 2:0. V závěru mohli vylepšit skóre domácí Zima Filip a Bednář Marcel, bohužel nebyli úspěšní.

V celkově v průměrném utkání na konec zasloužené vítězství.

V sobotu 3. 6. 2017 zajíždějí jižané do Velké Polomí, kde se hraje v 17:00.