muži O.-Jih – Řepiště

Mistrovské utkání mužů – 10. 8. 2018 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Řepiště  7:0 (3:0)

Sestava: Janoušek – Šimko J., Prokeš, Němec, Leščák – Korbačka, Mika-Válek, Janošec, Petrovský – Gaži M., Kadlčík R.

Branky: 9´ Petrovský, 29´ Šimko J. pk., 30´ Kadlčík R., 48´ Šimko J. pk., 58´ Miko-Válek, 79´ Miškařík, 90´ Miko-Válek

Střídáni: 57´ Miškařík za Gažiho M., 62´ Stojan za Petrovského, 73´ Zima za Leščáka, 83´ Šimko M. za Šimka J.

V prvním utkání doma jižané hostům z Řepiště nadělovali.

V prvním mistrovském utkání doma přivítali jižané TJ Řepiště, tým který hrál loňskou sezónu v I.B. sk. C. Utkaly mužstva která se  v loňské sezóně praktický umístily na stejném místě tabulky. Proto panovala zvědavost fanoušku obou táboru jak to dopadne.

Jižané rázně vstoupili do utkání, ze snahou odčinit nevydařenou domácí sezónu loňského ročníku. Od první minuty měli neustalovanou převahu a trvala po celé utkání a soupeři nic nedovolili. Ten se pokoušel o brejky, ale branku domácích neohrozil. Již v 9´ se blýskl do týmu vrativšice Jan Petrovský 1:0. V 29´ hosté faulovali pronikajícího Kadlčíka Richarda a byl z toho pokutový kop. Který bezpečně proměnil Šimko Jakub 2:0. Další branku přidal v 30´ po nedorozumění hostující obrany Kadlčík Richard 3:0. Domácí fanoušci byli spokojení z předvedenou hrou i skórem za první poločas.

Druhý poločas probíhal ve stejně jako první. Ve 48´ zahrál rukou hostující obránce a nařízeného pokutového kopu upravil Šimko Jakub na 4:0. Tím brankový přiděl nekončil a jižané přidali další tři branky, V 58´ Mika-Válek Jan na 5:0.  V 79´ hlavou střídající Miškařík Martin 6:0. A skóre na 7:0 upravil

v 90´ Mika-Válek Jan.

Domácí si za předvedený výkon a střeleckou pohotovost zaslouží pochvalu. Věříme, že letošní sezóna v domácích utkáních bude pokračovat líp než loňská.

Zároveň vás zveme na další utkání doma již v sobotu 18. 8. 2018 17:00 v utkání s ambiciózním týmem z Kozmic.