Mistrovské utkání mužů – 27. 8. 2016 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Václavovice  7:0 (2:0)

Sestava: Drobec – Čajka (k), Konečný, Prokeš, Holman – Gaži, Mecner, Válek, Miškařík – Belina, Korbačka

Střídání: 22´Riško za Belinu, 54´ Palubjak za Miškařík, 59´ Strempek za Gažiho F., 63´ Gaži M. za Korbačku

Branky: 26´Čajka, 38´ Válek, 50´ Gaži F., 74´a 76´Riško,78´ Palubjak, 85´Válek

První tři podzimní body.

Náš tým nastupoval do utkání s odhodláním odčinit první dvě porážky. Trenérovi do utkání ubyl další zraněný hráč – Gřunděl Filip (natržený stehenní sval), ale za to mohyl počítat s Mecnerem Martinem, který minule utkání byl pracovně mimo Ostravu. V nominaci na utkání se objevilo 9 hráčů ve věků 22 let a mladší. Ti svými výkony potěšili nejen trenéra, ale i přítomné fanoušky.

Utkání začalo v naší režii se snahou co nejrychleji docílit vstřelené branky. Hráli jsme spoustu nakopávaných přihrávek za soupeřovu obranu, bez vážnější brankové příležitosti. V 26´ jsme se dostali do vedení 1:0 po tečovaném trestném kopu Martina Čajky. Hra z naší strany se zpřesnila v přechodové fázi, ale bez brankového vyjádření. Přišla však 38´ a další trestný kop. K exekuci se postavil Jan Válek a nedal brankáři hostů šanci 2:0. Soupeř se sice snažil, ale dál než k pokutovému území se nedostal. Do konce poločasu již žádné branky nepřibyly, takže první poločas 2:0 pro nás.

Druhý poločas jsme začali s ještě větší aktivitou a již v 50´ zvyšoval Gaži Filip na 3:0, byl to premiérový gól loňského dorostence za muže. Po této brance soupeř rezignoval s vědomím, že již nemá na zvrat v utkání. Další branky padly během deseti minut v závěru utkání. V 74´a 76´ minutě se prosadil další loňský dorostenec Riško Jakub na 4:0. V 78´ přidal nádherný gól přehozením brankáře opět loňský dorostenec Palubjak Patrik 6:0. Brankový účet na 7:0 uzavřel Válek Jan.

Blahopřejeme týmu za výrazné vítězství a přejeme si, aby s tokovým výkonem pokračovali i v dalších utkáních.

Další utkání hrajeme v Hati – 4. 9. 2016 neděle 16:30.

L. P.

[flagallery gid=186]

I.B tř. skupina B – muži

Ostrava Jih – Václavovice 7:0 (2:0)

Branky: 26. Čajka Martin, 38. Válek Jan, 50. Gaži Filip, 74. Riško Jakub, 76. Riško Jakub, 72. Palubjak Patrik, 85. Válek Jan

Svinov – Píšť 2:3 (1:1) Branky: 23. Budař Jan, 55. Jiřičný Jakub – 28. Návrat Martin, 62. Kopenec Pavel, 88. Polomský Miroslav

Hrabová – Velká Polom 1:2 (0:1) Branky: 85. Šimon Michal – 45. Němec Jan, 53. Sztefek Pavel

Dolní Lhota – Darkovice 0:2 (0:1) Branky: 29. Kurek Daniel, 88. Kurek Daniel

Vřesina – Strahovice 2:0 (1:0)Branky: 32. Hloušek Aleš, 58. Hloušek Aleš

Chuchelná – Hať 3:2 (1:1) Branky: 43. Neuwirth Lumír, 79. Neuwirth Aleš, 81. Neuwirth Aleš – 33. Plaček David (pen.), 56. Plaček David

Kozmice – Šilheřovice 4:0 (2:0) Branky: 17. Ohřál Jan, 45. Babušík Adam, 57. Bochňák Rudolf, 88. Janík Martin

1             Kozmice              3             3             0             0             9:1          9

2             Hrabová              3             2             0             1             8:2          6

3             Strahovice          3             2             0             1             9:5          6

4             Velká Polom       3             2             0             1             5:3          6

5             Vřesina               3             1             2             0             5:3          5

6             Chuchelná          3             1             1             1             6:6          4

7             Darkovice           3             1             1             1             3:4          4

8             Šilheřovice         3             1             1             1             4:6          4

9             Ostrava Jih       3             1             0             2             9:7          3

10           Hať                     3             1             0             2             6:7          3

11           Dolní Lhota         3             1             0             2             2:4          3

12           Píšť                     3             1             0             2             3:6          3

13           Svinov                3              1             0            2             4:9          3

14           Václavovice       3             0             1             2             2:12         1