Mistrovské utkání mužů – 23. 10. 2016 – neděle 14:00

TJ Slavia Píšť – FC Ostrava-Jih  1:3 (0:1)

Sestava: Váňo – Holman, Prokeš, Strempek, Zima – Miškařík, Gaži M., Válek, Gaži F. – Belina, Korbačka

Branky: 22´, 62´ (p.k.) a 88´ Válek

Střídání: 58´ Gebauer za Belinu, 82´ Dimitrov za Gažiho M., 88´ Čečotka za Miškaříka

Povinné tři body z Píšti.

FC Ostrava-Jih zajížděla na hřiště posledního týmu TJ Slavia Píšť. I když opět s třemi dorostenci na lavičce a v brance s Radkem Váňem.

V průměrném utkání jsme byli po většinou hry lepším mužstvem. Domácí se sice snažili, ale jejích hře chyběla přesnost a fotbalový nápad. Pokoušeli se o střelbu ze střední vzdálenosti a po centrovaných standartních situacích. Jejích střelecká muška však byla notně vychýlená. FC Ostrava-Jih přesněji kombinovala a dostávala se do lepších střeleckých situací. V 22´ zakončil protiútok na branku domácích Jan Válek 1:0 pro FC Ostrava-Jih. V závěru poločasu neproměnili své šance hosté, nejdříve Válek střílel mimo branku a Belina trefil jen tyč odkryté branky.

Druhý poločas probíhal nadále za převahy FC Ostrava-Jih. V 62´ fauloval brankář domácích Korbačku a z nařízeného pokutového kupu upravil na 2:0 pro FC Ostrava-Jih opět Jan Válek. Domácí dostali šanci na zvrat v utkání v 86´, když s pokutového kopu za ruku snížili na 1:2.

FC  Ostrava-Jih  odpověděla tím nejlepším způsobem. V 88´ na 3:0 svým hattrickem zakončil Jan Válek. Který byl již druhý po sobě jdoucích utkání.

Povinné a zasloužené vítězství v Píšti.

V sobotu uvítáme tým Velké Polomí, který je překvapením podzimní části a nachází se 4. příče tabulky. Je to poslední domácí utkání podzimu, hraje se v 14:00 a očekáváme kvalitní fotbal od obou družstev.