Mistrovské utkání mužů – 7. 10. 2018 – neděle 15:00

TJ Sokol Šilheřovice – FC Ostrava-Jih 2:2 (1:1)

Sestava: Janoušek – Mecner, Prokeš, Šimko J., Leščák – Korbačka, Mika Válek, Gaži M., Stojan – Petrovský, Kadlčík R.

Branky: 2´ Petrovský, 90 + 2´ Prokeš

Střídáni: 66´ Zima za Stojana

ŽK: 13´ Mika Válek, 28´ Kadlčík R., 73´Petrovský, 83´ Šimko J., 88´ Gaži M., 90´ Leščák

Šilheřovice zaskočily lídra soutěže.

Utkání bylo soubojem posledních Šilheřovic a lídrem soutěže z Ostrava-Jihu. Hostům se vydařil vstup do utkání a již v 2´ se ujali vedení 1:0 brankou Petrovského, i díky nepozorností domácího brankáře. Od této chvíle až do 25´ to byl festival zahozených šanci v podání hostů z jihu. Kteří mohli navýšit své vedení a bezpečně dovést utkání do vítězného konce. Domácí zahrozili jen dvakrát z rychlých brejků zásluhou domácího veterána Voznici Tomáše. Šilheřovičtí vyrovnali na 1:1 v 29´ Redzinou Petrem hlavou, po zahrávaném trestném kopu do pokutového území. Od této chvíle jako by nasypal někdo písek do soukolí hostů. Z jejích strany přibývalo nepřesností a ubyla střelba na branku domácích.

Druhý poločas začal v duchu závěru prvního poločasu. Hosté z jihu se sice nadále tlačili k pokutovému území domácích, ale dál je nepustila pozorná obrana. Domácí zvýšili četnost útočných akcí a to se jím vyplatilo. V 70´ šli do vedení 2:1 zásluhou Dřevjaného. Jižané nasadili k náporu, ale jejích snahu často přerušoval hlavní rozhodčí (katastrofální výkon) , a to pískáním faulů – ne-faulů ve prospěch domácích. S častým rozdáváním žlutých karet na účet hostů. Jižany to neodradilo a nakonec v 92´ vyrovnali na 2:2 Prokešem Michalem střelou z hranice pokutového území k levé tyči domácí branky. Takže na konec spravedlivá dělba bodů vzhledem k vývoji utkání.

Další utkání sehraji jižané doma v sobotu 13. 10. 2018 v 15:00 z Bohuslavicemi.