muži Stará Bělá

Hodnocení utkání mužů:

18.10. 2014 – sobota 15:00

FK Stará Běla – FC Ostrava-Jih 0:1 (0:1)

Sestava: Vaňo – Korbačka (46´ Mecner), Konečný, Ondračka, Vedlich – Ščigel (74´ Kula), Libosvarský, Miškařík (82´ Zima), Čajka – Petrovský (46´ Zdeněk), Čakajda (65´ Gelnar)

Branka: 32´ Čakajda

ČK: 77´ Čajka

Utkání očima tajemníka klubu L. Pavláta:

Očekávané derby utkání o Bělský les přineslo jen průměrný fotbal. Oba týmy se zaměřily na pevnou a důraznou defenzivu. Takže dostát se do pokutového území byl problém pro oba týmy. Za zmínku stojí jen střelecký pokus Miškaříka, který z půlicí čáry chtěl potrestat špatné vyběhnutí domácího brankáře. Ale ke štěstí domácích a naší smůle z půlicí čáry jen kousek minul opuštěnou branku. Naše vítězná branka se zrodila po standartní situace z levé strany. Na přetažený centrovaný míči si naběhl Danek Ščigel a v pádu poslal míč do prostoru penalty. Kde osamocený Čakajda Marek již věděl co udělat s míčem a uklidil ho do branky. Nakonec se ukázalo, že to byl rozhodující moment celého utkání.

Druhý poločas nic nezměnil na obrazu hry. Místo fotbalových dovedností přibyly ostřejší zákroky a to především z domácí strany. Naší hráči tím pádem komentovali každé rozhodnutí rozhodčího, který je trestal žlutými kartami. Což nakonec vedlo k vyloučení Martina Čajky. Domácí reagovali na převahu o jednoho hráče střídáním, když do hry zasáhl vele zkušený veterán Vlastimil Stařičný. Snažili se centrovanými míči hledat Staříčného, aby se mohl dostat do zakončení. Naštěstí naše pozorná obrana nepřipustila takovou situaci. Takže jedinou šanci měli domácí při úniku po naší levé stráně, když postupovali sami Radka Váňu. Ten však zmenšením střeleckého úhlu, střelecký pokus zneškodnil. My jsme zahrozili z brejku, ale bohužel Honza Gelnar přestřelil branku. To bylo tak vše, co jsme mohli v utkání vidět. Šťastné a upracované vítězství za tři body. Doufejme, že v utkání příští sobotu v 14:00 s vedoucí Hlubinou nabídne kvalitnější hru.

Komentář z facebook muži FC Ostrava-Jih:

DERBY PRO JIŽANY!!!

Na velmi nerovném terénu se roztrhl boj o každý metr hřiště!!!Ostrava-jih začala o něco lépe, ale počáteční tlak nepřinesl žádné gólové ohrožení domácí branky. Domácí zahrozili sérií rohů, ale ani tohle nepřineslo gól. Bylo vidět, že dnes rozhodne jedna branka!!! Čas ubíhal a hřiště trpělo stále víc! Přišla 34min a nenápadný centr Marka Vedlicha ještě dostihl Dan Ščigel a ten ve skluzu přihrál Marku Čakajdovi, který propálil vše, co mu bylo v cestě. 0:1!!! Hrálo se ostře, na což pán arbitr nereagoval a musel mu pomoci jeho lajnový kolega,  Martin Čajka dostal ŽK za dojetí protihráče. Poločas 0:1.

Druhá půle přinesla boj na obou stranách, když už šla Bělá do závěrečného tlaku, mohl se jejím „KATEM“ stát střídající Gelnar, ale bránu netrefil!!! 13min před koncem byl po oplácení vyloučen kapitán Martin Čajka, závěrečný tlak JIŽANÉ přečkali a z „DERBY“ si vezou důležité vítězství, čímž se udrželi ve hře o přední příčky!!!

V sobotu přivítáme v „Ostravském DERBY“ vedoucí tým UNII Hlubinu!!!

[flagallery gid=36]