muži Václavovice – FC O.-Jih

Mistrovské utkání mužů – 1. 4. 2017 – sobota 15:30

TJ Sokol Václavovice – FC Ostrava-Jih  0:5 (0:3)

Sestava: Drobec – Šimko, Prokeš (k), Konečný, Janošec – Strempek, Mecner, Válek, Žila – Gaži M., Gaži F.

Branky: 1´ Strempek, 10´ Gaži F., 19´ Gaži M., 86´ Gaži M., 90´ Zima

Střídání: 62´ Zima za Gažiho F., 72´ Lifart za Žilu, 83´ Bednář za Strempka

ŽK: 49´ Janošec

Ostrava-Jih nadělovala ve Václavovicích

Než domácí hlasatel stačil zahlásit aktéry utkání, vedla Ostrava-Jih 1:0. Již v 1´ vybídl hostující Válek uličkou za obranu domácích Strempka (dnes zahrál velmi dobře) a ten nezaváhal. Domácí rychlá úvodní branka zaskočila a místy působili bezradným dojmem. V 10´ využil zaváhání domácí obrany Gáži Filip a rázem bylo 2:0 pro jižany. Na ukazateli svítila 19´ a Gaži Matěj zvyšoval na 3:0 pro hosty. Jižané ovládali hru a nadále byli velmi aktivní. V 30´ měli jižané výhodu pokutového kopu. Ale nejlepší střelec hostů Válek ji neproměnil. I díky dobrému zákroku domácího brankáře. Za stavu 3:0 pro jižany odházeli obě mužstva do šaten.

Ve druhém poločase se očekával další brankostroj hostů. Ti však ubrali na své aktivitě a hlavně kontrolovali vývoj utkání. Domácí se snažili několika změnami zlepšit svůj výkon, ale ani to jím nijak výrazně nepomohlo. Debakl domácích byl završen v závěru utkání. Nejdříve v 86´ zvyšoval hlavou Gaži Matěj na 4:0 a skóre na 5:0 pro hosty uzavřel v 90´ Zima.

Zasloužené vítězství jižanu na horké půdě ve Václavovicích. Doufejme, že svou střeleckou formu si zachovají i do příštího utkání doma.

Hraje se v sobotu 8. 4. 2017 15:30 s Hati. Zároveň vás zveme na toto utkání v co největším počtu.

L.P.

[flagallery gid=223]