O.-Jih – Fryčovice muži

Mistrovské utkání mužů – 12. 8. 2015 – sobota 17:00

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Fryčovice 2:4 (1:2) 

Sestava: Váňo – Leščák, Pavlát, Strempek, Kroupa D. – Korbačka, Gelnar, Miklas, Žila – Toth, Kroupa P.

Střídání: 28´ Handzílk za Kroupu D., 65´ Palubják za Miklase, 72´ Ochvát za Kroupu P.

Branky: 19´ Miklas, 61´ Pavlát

ŽK: 31´ Pavlát, 73´ Leščák

Po dvou porážkách po sobě příznivci očekávali tříbodový zisk. Ale hledání optimální sestavy stále trvá. Příčinou je velká fluktuace hráčů – zranění Gřunděl, Schüler, Konečný, Klobása, Miškařík, Šembera, pracovní povinností Mecner, Čajka, Golc, Belina – by zamotalo hlavu i těm nejvěhlasnějším trenérům. Optimální sestava z hráčů možných nastoupit se rodila velice těžce.

Přesto náš tým nehrál v prvním poločase špatně. Soupeř měl sice mírnou převahu, ale my zase více příležitostí ke střelbě. Ujali jsme se vedení 1:0 Miklasem, ale naše radost trvala jen čtyři minuty. A za další dvě minuty šel soupeř do vedení 2:1. Branky padly po individuálních chybách bránících hráčů (za tím pořád stejné příčiny, které pramení z nezkušeností mladých hráčů z dorostu) a špatné řešení ve finálních fázích před brankou soupeře.

V druhém poločase se hrálo oboustranně otevřený fotbal, se snahou střílet branky. Místy bylo nepřesností na obou stranách, ale na zajímavostí utkání to neubralo. My jsme po centrované standardní situaci vyrovnali hlavičkou Pavláta. A vše nasvědčovalo, že by mohly body zůstat doma. Soupeř však vstřelil v 75´ třetí branku a zatáhl se do obrany. Přešli jsme na hru s třemi obránci a posílili útočnou vozbu. Bohužel bez brankového efektu. Čtvrtý gól jsme dostáli v poslední minutě ze skvěle kopnutého trestného kopu soupeřem.

Věříme, že se postupně naše hra bude zlepšovat a budeme získávat body. Již v pátek zajíždíme do Darkovic, kde hrajeme v 17:00, proto zvu naše příznivce v co největším počtu k povzbuzení našeho týmu.

L. P.

  1. kolo I.B sk. B muži

Ostrava – Jih – Fryčovice       2 : 4

Velká Polom – Svinov            2 : 2

Staříč – Dolní Lhota                0 : 3

Ludgeřovice – Kozmice          2 : 2

Stará Bělá – Hať                      1 : 2

Píšť – FC Vřesina                   5 : 0

Šilheřovice – Darkovice          0 : 3

[flagallery gid=127]