Report z utkání dorostu FCOJ proti Šenovu

7. 10. 2023 OSTRAVA-JIH — ŠENOV 6:1 (4:0)

V sobotu dopoledne na naše hřiště přijel soupeř se Šenova. Našim dorostencům v posledních zápasech vycházejí vstupy do utkání a nejinak tomu bylo i dnes. Od první minuty se hra odehrávala na útočné polovině a soupeř se v prvních 10 minutách prakticky nedostal za půlicí čáru. Za aktivní hru a napadání soupeře po ztrátě míče jsme byli brzy odměněni, když si na průnikovou přihrávku z na pravé straně do vápna naběhl Tomáš Bečaj a prostřelil Šenovského brankáře.1:0.  Také druhou branku, tentokráte po kombinaci a přihrávce do volného prostoru na hranici vápna vstřelil T. Bečaj. 2:0. Hosté se v této fázi hry snažili z tlaku vymanit ojedinělými brejky, avšak pozorná obrana jim neumožnila ohrozit našeho brankáře. V dalším průběhu prvního poločasu byl aktivní opět Bečaj, ale hattrick mu souzen nebyl, neboť v cestě do sítě míči 2x zabránilo břevno. Hra se postupem času vyrovnala a odehrávala se ve středu hřiště daleko od obou branek. Nicméně v závěru poločasu jsme dokázali skóre navýšit, když po vysoké křížné přihrávce za obranu míč ve vápně zpracoval a krásně umístil pod břevno osamocený Šimon Serafin. Další branka pak padla v úplném závěru první půle po průniku do vápna z pravé strany a úspěšným střelcem se stal Viktor Mišán. 4:0

Do druhé půle nastupovali naši hráči s dostatečným náskokem na soupeře a došlo tak k prostřídání sestavy a příležitost dostali hráči z lavičky. Hra již nebyla tak dynamická, ale i přesto se podařilo vedení navýšit. Nejprve všechny překvapil z velké dálky nákopem na branku soupeře Daniel Mlčoch a míč zapadl za záda brankáře 5:0. Šenov to ale nezlomilo, a proti několika náběhům a přetlačení obrany musel zasahovat i náš gólman Karel Maralík. Naštěstí úspěšně. Poslední branku našeho týmu vstřelil Dominik Musil, který využil ke střele z hranice vápna míč postrčený k noze spoluhráčem. Hoste dokázali utkání pouze zkorigovat jedinou brankou v 67 minutě. Následně jme zahrávali několik rohů, měli několik pokusů o průniky do pokutového území , ale hostující obrana se již překvapit nenechala a zápas skončil 6:1

Branky FCOJ: Bečaj 2x, Serafin, Mišán, Mlčoch, Musil