Reporty z utkání starších žáků s Hlubinou a Vratimovem

28.5.2023 FCOJ – UNIE HLUBINA 5:1 (2:0)

Sestava: Maralík- Carbol, Kobylák, Fatka, Pavelka, Serafin, Ryška, Leikep, Dunka, Mlčoch, Musil, Černík, Matiášek, Zbořil, Mišán, Palkovský

V neděli odpoledne nás přijel prověřit třetí tým tabulky Hlubina. Hned v úvodu se uvolnil v pokutovém území Dominik Musil a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Za pár minut se rozhodl pro samostatnou akci Jakub Leikep a střelou zhruba z 20 metrů rozvlnil síť soupeře. Potom se hra vyrovnala a bylo tam více nakopávání než nějaké kombinace. Poločas skončil naším vedením 2:0. Druhý poločas začali hosté více kombinovat, ale pouze na vlastní půli a do žádné šance se nedostali. Za to Jakub Leikep svojí šanci proměnil a vedli jsme 3:0. Po dalším našem rohu se opět měnilo skóre, kdy Jan Kobylák po střele pod břevno rozvlnil síť a bylo 4:0. Chvíli před koncem ještě utekl Roman Dunka a poslal míč podél brankáře na 5:0. Bohužel z poslední akce zápasu nám soupeř vstřelil úplně zbytečnou branku a uzavřel skóre na 5:1. Kluky chválíme, že utkání zvládli výborně takticky, kdy hosty nepustili kromě gólu do žádné šance a sami svoje proměnili. Už nám chybí jen kousek ke splnění našeho snu a cíle….
Branky: Leikep 2, Musil, Kobylák, Dunka
Hodnotil: tr. Mlčoch


28.5.2023  FC OSTRAVA-JIH „B“ – VRATIMOV 10:2 (7:1)

SESTAVA: IVANOV – DĚCKÝ, BITTNER, SOUKUP, ČERNÍK, ZBOŘIL, LEIKEP, MLČOCH, MATIÁŠEK, PALKOVSKÝ

Za krásného nedělního počasí jsme přivítali hosty z Vratimova. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v 7´min jsme po brankách Jana Černíka a  Jakuba Leikepa vedli 2:0. Pak se hra trochu vyrovnala a začali hrozit i hosté. Jejich snaha vyústila snižujícím gólem z penalty, když jsme předtím propadli ve středu obrany a náš gólman se dopustil faulu před brankou. Vratimov pak na chvíli převzal iniciativu a vyrovnal naše kluky v kombinaci. Fyzicky jsme však měli lépe připravený tým, což se postupně začalo projevovat i na skóre zápasu. Do konce  prvního poločasu jsme přidali ještě 5 branek a nebylo pochyb o tom, kdo že získá 3 body. Také druhá půle se odehrávala více v režii našeho týmu, který přidal ještě 3 branky. Hosté dokázali skórovat ze hry jenom jednou. A to jim ještě náš nováček v bráně Alejandro Ivanov zlikvidoval druhou nařízenou penaltu. Zápas jsme s přehledem výsledkově zvládli. Těší nás, že celkem 6 hráčů vstřelilo v zápase branku. Hráči ročníku 09 by však měli už konečně více přidat, neboť se blíží doba, kdy by měli oni svůj tým na hřišti táhnout.
Branky:  Leikep 3 Matiášek 3, Mlčoch, Černík, Bittner, Zbořil
Hodnotil: tr. Fatka